Մեղադրական կողմն առաջարկեց բժշկական քննության ենթարկել Մանվել Գրիգորյանին
Երևան քաղաքի Վերաքննիչ քրեական դատարանում քննվում է ԵԿՄ նախկին նախագահ, գեներալ-լեյտենանտ Մանվել Գրիգորյանի փաստաբանական խմբի բողոքն ընդդեմ Առաջին ատյանի դատարանի՝ Գրիգորյանին կալանքի տակ պահելու որոշման։
Մեղադրական կողմն առաջարկեց բժշկական քննության ենթարկել ԵԿՄ նախկին նախագահին՝ առողջական վիճակը պարզելու համար, որից հետո միայն քննության տակ առնել խափանման միջոցի փոփոխման հարցը։
Իր հերթին փաստաբան Լևոն Բաղդասարյանը նշեց, որ դեկտեմբեր ամսին Մանվել Գրիգորյանի առողջության վերաբերյալ բժշկական փորձաքննության փաստաթուղթը ստորագրել է առողջապահության նախկին փոխնախարար Սերգեյ Խաչատրյանը (ներկայումս Նուբարաշենի հոգեկան առողջության կենտրոնի տնօրենը)՝ այդ կերպ խախտելով օրենքը, քանի որ այդ պահին վարչապետի հրամանագրով ազատված է եղել փոխնախարարի պաշտոնից։

Сторона обвинения предложила подвергнуть Манвела Григоряна медицинскому анализу
В Ереванском Апелляционном уголовном суде расследуется жалоба адвокатской группы бывшего председателя СДЕ, генерала-лейтенанта Манвела Григоряна против решения Суда первой инстанции о содержании Григоряна под стражей.
Сторона обвинения предложила подвергнуть бывшего председателя СДЕ медицинской экспертизе, чтобы установить состояние здоровья, только после чего рассмотреть вопрос изменения меры пресечения.
В свою очередь адвокат Левон Багдасарян отметил, что в декабре документы медицинской экспертизы о состоянии здоровья Манвела Григоряна подписал бывший министр здравоохранения Сергей Хачатрян (в настоящее время директор Нубарашенского центра психического здоровья), таким образом нарушив закон, поскольку в данный момент по указу премьер-министра был освобожден от должности замминистра.