Օրացույց.10-ը հունիսի.«Վազգենը սիրում ա գինի, ես՝ վիսկի». Սերժ Սարգսյան (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ին1999-ի հունիսի 10-ին իր աշխատանքներն է սկսում երկրորդ գումարման խորհրդարանը։ Նորընտիրներին առաջինը շնորհավորում է Ռոբերտ Քոչարյանը։ Հետո՝ կաթողիկոսը։
Այս օրը Ազգային Ժողովի միջանցքներում լրագրողներին հաջողվում է հարցեր տալ Ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի նախարար Սերժ Սարգսյանին՝ եթե մասնակցեր խորհրդարանի ընտրություններին, կունենա՞ր ընտրվելու հնարավորություն։ Սերժ Սարգսյանն անդրադառնում է նաեւ իր եւ ապագա վարչապետ Վազգեն Սարգսյանի միջեւ տարաձայնությունների մասին խոսակցություններին։ Ինքը զարմանում է՝ ո՞ր հարցերում համաձայն չենք։
2000թ Ազգային Ժողովում Անդրանիկ Մարգարյանի կառավարությունն ստացավ խորհրդարանի վստահությունը։ Ընդդիմադիր ՀԺԿ-ականը ոչ միայն պաշտպանում է ծրագիրը, այլեւ վստահեցնում, որ կուսակցությունն առավելագույն աջակցություն ցույց կտա վարչապետին
2011-ի այս օրը «Երեւան-Կենտրոն» քրեակատարողական հիմնարկից ազատ արձակվեց թուրքագետ Մուրադ Բոջոլյանը ։ Նրան մոտ 10 տարի առաջ ազատազրկման էին դատապարտել Թուրքիայի օգտին լրտեսության մեղադրանքով։ Ապացույցը թուրքական մամուլում հրապարակված նրա հոդվածներն էին։

Календарь: 10-е июня: “Вазген любит вино, я – виски”: Серж Саргсян (видео)
10-го июня 1999 года начинает свою работу парламент второго созыва. Новоизбранных первым поздравляет Роберт Кочарян. Затем – католикос.
В этот день в кулуарах Национального собрания журналистам удается задать вопросы министру национальной безопасности и внутренних дел Сержу Саргсяну: если б он участвовал в парламентских выборах, была бы у него возможность быть избранным? Серж Саргсян также обращатся к разговорам о разногласиях между ним и будущим премьер-министром Вазгеном Саргсяном. Он удивляется: по каким вопросам мы не согласны?
В 2000г. в Национальном собрании правительство Андраника Маргаряна получило доверие парламента. Оппозиционная НПА не только защищает программу, но и заверяет, что партия окажет премьер-министру максимальную поддержку.
В этот день 2011 года из уголовно-исполнительного учреждения “Ереван-Кентрон” был освобожден тюрколог Мурад Боджолян. Его около 10 лет назад осудили на лишение свободы по обвинению в шпионаже в пользу Турции. Доказательством были его статьи, опубликованные в турецкой прессе.