Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել ՎՏԲ բանկի նախագահ Անդրեյ Կոստինի հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Սանկտ Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական համաժողովի շրջանակում հանդիպում է ունեցել ռուսաստանյան ՎՏԲ բանկի նախագահ Անդրեյ Կոստինի հետ:
Վարչապետը կարևորել է հայաստանյան ֆինանսական շուկայում ՎՏԲ բանկի ներկայությունն ու ներդրումային գործունեությունը տնտեսության տարբեր ճյուղերում:
Հանդիպմանը զրուցակիցները քննարկել են ՎՏԲ բանկի գործունեությունը Հայաստանի տնտեսության տարբեր ոլորտներում ընդլայնելուն վերաբերող հարցեր: Անդրեյ Կոստինը ներկայացրել է Թեղուտի հանքավայրի գործարկման ընթացքը և հետագա անելիքները:

Никол Пашинян провел встречу с президентом-председателем правления банка ВТБ Андреем Костиным
Поддержи А1+!В рамках Петербургского международного экономического форума премьер-министр Никол Пашинян провел встречу с президентом-председателем правления банка ВТБ Андреем Костиным.
Никол Пашинян подчеркнул важность присутствия банка ВТБ на армянском финансовом рынке и активной инвестиционной деятельности в различных сферах экономики.
На встрече собеседники обсудили вопросы, связанные с расширением деятельности банка ВТБ в различных сферах экономики Армении. Андрей Костин представил процесс ввода в эксплуатацию рудника Техута и дальнейшие планы.