Ոստիկանությանը կասկածելի է որոշ պաշտոնյաների արարքը.Հակոբ Կարապետյան
Ըստ Երեւանի քաղաքապետի մամլո խոսնակի՝ գրությամբ տեղեկացվում է, որ քրեական գործ է հարուցվել Կոմիտասի պողոտայի 15 եւ 15/5 հասցեներում կառուցված բազմաֆունկցիոնալ համալիրի կառուցման համար ձեւակերպված ավարտական ակտի՝ ոչ իրավաչափ լինելու կասկածով (ՀՀ Քր. օր. 308-ի 1-ին մաս):
Ըստ այդմ, կասկած կա, որ շինարարության ավարտը փաստագրող պատասխանատու անձանց (պաշտոնյաների) արարքները կարող են պարունակել հանցագործության հատկանիշներ:
«Սա այն շենքն է, որի դիմացի զավթած մայթը երեկ մաքրում էին քաղաքապետարանի աշխատակիցները, որի կառուցապատողը փաստացի տարածքներ էր զավթել նաեւ հարեւանությամբ գտնվող դպրոցից»,- հիշեցնում է Քաղապետի խոսնակը։:

Для полиции является подозрительным поступок некоторых чиновников: Акоп Карапетян
Согласно пресс-секретарю мэрии Еревана, в письме сообщается, что возбуждено уголовное дело по подозрению неправомерности заключительного акта для строительства многофункционального комплекса, построенного по адресам проспект Комитаса 15  и 15/5 (УК РА 308 1-я часть).
Таким образом, есть подозрение, что поступок ответственных лиц, документирующих завершение строительства, может содержать признаки преступления.
“Это – то здание, захваченный которым тротуар вчера убирали сотрудники мэрии, застройщик которого фактически захватил территорию и у находящейся по соседству школы”, - напоминает спикер мэра.