«Հրայր հեռացիր». Մի խումբ քաղաքացիներ պահանջում են ՍԴ նախագահի հրաժարականը (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՄի խումբ քաղաքացիներ «Հրայր հեռացիր» պաստառով ու «Հրայր, հեռացի՛» կոչերով պահանջում են Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյան հրաժարականը։
Շենքը հսկում են մոտ 30 ոստիկան։
Ակցիայի մասնակիցներից, «Սասնա ծռեր» կուսակցության Նոր Նորքի տարածքային ստորաբաժանման համակարգող Արթուր Մովսիսյանի խոսքով, ժողովուրդը վստահություն չունի դատարանի հանդեպ, ուստի բոլոր ՍԴ դատավորները պետք է հրաժարական տան։
Ակցիայի մասնակիցները պատրաստվում են այնքան մնալ Սահմանադրական դատարանի դիմաց, մինչև դատավորները հրաժարական տան։
Ցուցարարները պահանջում են նաև վեթթինգ և անցումային արդարադատություն։
Ակցիայի ընթացքում բախում տեղի ունեցավ ակցիայի մասնակիցների և ՍԴ դատավոր Ալվինա Գյուլումյանի միջև։ Նրանց դատավորից պահանջում էին հրաժարական տալ։

«Грайр, уходи»: Группа граждан требуют отставки председателя КС (видео)
Группа граждан с плакатом “Грайр, уходи” и с призывами “Грайр, уходи” требуют отставки председателя Конституционного суда Грайра Товмасяна.
Здание контролируют около 30 полицейских.
По словам одного из участников акции, координатора Нор-Норкского территориального подразделения партии “Сасна црер” Артура Мовсисяна, у народа нет доверия к суду, следовательно все судьи КС должны подать в отставку.
Участники акции собираются столько времени оставаться напротив Конституционного суда, пока судьи не подадут в отставку.
Демонстранты также требуют веттинга и переходного правосудия.
Во время акции произошло столкновение между участниками акции и судьей КС Альвиной Гюлумян. Они требовали от судьи подать в отставку.