Օրացույց.5-ը հունիսի. «Հայկական ժամանակ» օրաթերթը պետք է Ռոբերտ Քոչարյանի որդի Լեւոնին վճարի 3 մլն դրամ (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ին1998-ի հունիսի 5-ին կայացավ ՀՀ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին կից Սահմանադրության փոփոխությունների հանձնաժողովի անդրանիկ նիստը։
2000-ի հունիսի 5-ին ազատ արձակվեց հոկտեմբերի 27-ի գործով մեղադրյալ, ԱԺ պատգամավոր Մուշեղ Մովսիսյանը։ Նա կալանավորվել էր Նաիրի Հունանյանի ցուցմունքի հիման վրա եւ Հունանյանի ցուցմունքի փոփոխության շնորհիվ էլ հայտնվեց ազատության մեջ։
Նույն այդ օրը դատարանն ապացուցված համարեց Մուշեղ Մովսիսյանի եղբոր՝ Շմայս մականվամբ Առաքել Մովսիսյանի նկատմամբ ներկայացված մեղադրանքը ապօրինի զենք պահելու, խաբեությամբ առանձնակի խոշոր չափի գույքի տիրանալու եւ թմրանյութեր պահելու վերաբերյալ։ Սակայն, հաշվի առնելով մասնակցությունն Արցախյան ազատամարտին՝ դատարանը սահմանեց պատժաչափ, որով 15 օր անց Առաքել Մովսիսյանը նույնպես ազատության մեջ էր։
2006-ի հունիսի 5-ին շախմատի Հայաստանի ազգային հավաքականը Թուրինում դարձավ համաշխարհային օլիմպիադայի հաղթող։
2009-ի այս օրը դատարանը վճռեց, որ «Հայկական ժամանակ» օրաթերթը պետք է Ռոբերտ Քոչարյանի որդի Լեւոնին վճարի 3 մլն դրամ 620 հազար դրամ եւ թերթում հերքում տպագրել։ Հիշեցնենք, որ թերթի դեմ դատական գործ էր սկսվել հրապարակումից հետո, թե Լեւոնը հարբած վիճակում անկարգություններ է արել եւ ձերբակալվել Դուբայում:

Календарь: 5-е июня: Ежедневная газета “Айкакан жаманак” должна заплатить сыну Робету Кочаряну Левону 3 млн драм (видео)
5-го июня 1998 года состоялось первое заседание Комиссии по конституционным поправкам при президенте РА Роберте Кочаряне.
5-го июня 2000 года освобожден обвиняемый по делу 27-го октября, депутат НС Мушег Мовсисян. Он был арестован на основании показания Наири Унаняна и благодаря изменению показания Унаняна оказался в заключении.
В тот же день суд счел доказанным обвинение, предъявленное брату Мушега Мовсисяна Аракелу Мовсисяну по кличке Шмайс относительно незаконного хранения оружия, овладением имуществом в особо крупном размере незаконным путем и хранении наркотиков. Однако, учитывая участие в Арцахской освободительной борьбе, суд установил меру наказания, по которой через 15 дней Аракел Мовсисян также был в заключении.
5-го июня 2006 года национальная сборная Армении стала победительнице международной олимпиады в Турине.
В этот день 2009 года суд решил, что газета “Айкакан жаманак” должна заплатить сыну Роберта Кочаряна Левону 3 млн 620 тысяч драм и опубликовать в газете опровержение. Напомним, что судебное дело против газеты было начато после публикации о том, что Левон в пьяном состоянии совершал беспорядки и был арестован в Дубае.