Ամստերդամի քաղաքապետն այցելել է Մել Դալուզյանին
Ամստերդամի քաղաքապետարանի պատվիրակությունը, քաղաքապետի գլխավորությամբ, այցելել է հոսպիտալում գտնվող Մել Դալուզյանին։ Այս մասին Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է օգտատեր Արթուր Մինասյանը:
«Ամստերդամի քաղաքապետարանի պատվիրակությունը, քաղաքապետ Femke Halsema-ի գլխավորությամբ, քիչ առաջ ժամանեց հոսպիտալ՝ երախտագիտություն հայտնելու Մելին։
«Ձեր արարքը հերոսական է։ Հպարտ եմ, որ Ամստերդամը ձեր պես բնակիչ ունի։ Քաղաքացիական բարձր գիտակցությունն օրինականության և համերաշխ, անվտանգ ու բոլորի համար հարմարավետ միջավայրի գրավականն է։ Երախտապարտ եմ զինված դիմակավորների հակաիրավական գործողություններն արդյունավետ կերպով կասեցնելու համար։ Շուտափույթ ապաքինում եմ մաղթում և վստահեցնում եմ, որ քաղաքապետարանը պատրաստ է անհրաժեշտ ամեն ինչով աջակցել ձեզ»,- մասնավորապես ասաց քաղաքապետը։
Հ.Գ. Միջադեպի առնչությամբ հարուցվել է քրեական գործ, իրավապահները քննում են միջադեպը։ Մելի վիճակը՝ կայուն»,- գրել է նա։
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի հավաքականի նախկին անդամ ծանրորդուհի Մել (Մելինե) Դալուզյանը, ով բնակություն է հաստատել Հոլանդիայում, դանակահարվել է Ամստերդամում։

Мэр Амстердама посетил Мел Далузян
Делегация мэрии Амстердама, во главе с мэром, посетили находящуюся в госпитале Мел Далузян. Об этом на своей странице в фейсбук написал пользователь Артур Минасян.
«Делегация мэрии Амстердама, во главе с мэром Femke Halsema недавно посетила госпиталь, чтобы выразить благодарность Мел.
«Ваш поступок является героическим. Я горжусь, что у Амстердама есть такой житель, как вы. Высокое гражданское сознание – это залог законности и солидарной, безопасной и комфортной для всех среды. Благодарю за эффективное пресечение действий вооруженных людей в маске. Желаю скорейшего выздоровления и заверяю, что мэрия готова помочь вам всем необходимым», - в частности сказал мэр.
П.С. В связи с инцидентом возбуждено уголовное дело, правозащитники расследуют инцидент. Состояние Мел стабильное», - написал он.
Напомним, что бывший член сборной Армении тяжелоатлетка Мел (Мелине) Далузян, поселившаяся в Голландии, пострадала от ножевого ранения в Амстердаме.