9a0a7a9d817f43d5bc6271b5536492a6
Այսօր՝ մայիսի 24-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում: Ոստիկանության կենտրոնական բաժին ահազանգ է ստացվել, որ Վճռաբեկ դատարանի դիմաց վիճաբանություն-ծեծկռտուք է տեղի ունեցել:
Ինչպես դեպքի վայրից հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, օպերատիվորեն ժամանել են ոստիկանության կենտրոնական բաժնի օպերատիվ խումբը՝ բաժնի պետ Արման Պապյանի և քրեական հետախուզության բաժանմունքի պետ Երվանդ Նիկոյանի գլխավորությամբ:
Ոստիկանները դատարանի դիմաց՝ Զաքյան 5/5 հասցեի մոտ, ավտոկայանատեղիում հայտնաբերել են արնանման հետքեր: Ֆոտոլրագրողի տեղեկություններով՝ նշված վայրում վիճաբանություն է տեղի ունեցել դատական դեպարտամենտի անձնակազմի կառավարման վարչության պետ Արմեն Առաքելյանի հետ:

9a0a7a9d817f43d5bc6271b5536492a6
Сегодня, 24-го мая, в Ереване произошло чрезвычайное происшествие. В центральное отделение полиции поступил тревожный звонок о том, что напротив Кассационного суда произошла ссора и драка.
Как передает с места события фотожурналист Гагик Шамшян, оперативно прибыла оперативная группа центрального отделения полиции, во главе с начальником отделениея Арманом Папяном и начальником отделения уголовного розыска Ервандом Никояном.
Полиция напротив суда, по адресу Закян 5/5, на автостоянке обнаружили похожие на кровь следы. По сведениям фотожурналиста, в указанном месте произошла драка с начальником управления аппарата судебного департамента Арменом Аракеляном