«Ինչո՞ւ են բուքմեյքերական գրասենյակներն ամենաշատը Կապանում». Նիկոլ  Փաշինյանը՝ ցուցարարներին (տեսանյութ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է  Կառավարության շենքի դիմաց հավաքված «Գուդվին-ԲԵՏ» ՍՊԸ-ի աշխատակիցներին, որոնք դժգոհում էին  ընդդեմ ԱԺ Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի ընդունած որոշման` «Վիճակախաղերի մասին» օրենքի նախագծում փոփոխություններ անելու մասին օրենքի նախագիծը:
Վարչապետը ցուցարարներին խորհուրդ տվեց մտնել օնլայն տիրույթ: Նա նկատեց, որ Կապան քաղաքում շատ են բուքմեյքերական գրասենյակները:
«Գալիս են աշխատավարձը թողնում այնտեղ ու գնում: Կապանում, որ տեսա՝ սարսափելի էր: Այսինքն` տեղ չկա, որ մարդը անցնի, գնա իր տուն և չհանդիպի այդ կետերին: Հարց ինչո՞ւ է Կապանում ամենաշատը»,- նկատեց Նիկոլ  Փաշինյանը:
Ցուցարարները վարչապետին առաջարկեցին  հանձնաժողով ստեղծել, 3-4 հոգի հանդիպեն և քննարկեն: Ի պատասխան ցուցարարների՝  վարչապետը միջանկյալ տարբերակ առաջարկեց:
«Ձեր առաջարկը թող 1,2 էջի վրա գրեն ու փոխանցեն  օգնականիս, ես կարդամ: Եթե այդտեղ առաջարկները լինեն տրամաբանական և ընդունելի, ես իրենց կընդունեմ»:

“Почему больше всего букмекерских контор в Капане?” Никол Пашинян - демонстрантам (видео)
Премьер-министр Никол Пашинян встретился с сотрудниками ООО “Гудвин-БЕТ”, собравшимися напротив здания Правительства, которые недовольны законопроектом о внесении поправок в законопроект “О лотереях”, принятым Постоянной комиссии по экономическим вопросам НС.
Премьер посоветовал демонстрантам войти в онлайн-сферу. Он отметил, что в Капане много букмекерских контор.
“Приходят, оставляют там зарплату и уходят. Когда я увидел в Капане – было ужасно. То есть нет места, чтобы человек прошел, пошел домой и не столкнулся с этими пунктами. Вопрос: почему больше всего в Капане?” – отметил Никол Пашинян.
Демонстранты предложили премьеру создать комиссию, встретиться 3-4 человека и обсудить. В ответ премьер-министр предложил промежуточный вариант.
“Пусть ваше предложение напишут на 1-2 страницах и передадут моему помощнику, я прочту. Если предложения будут логичными и приемлемыми, я их приму”.