Քաղաքացիներն իրենց խնդիրներով Կառավարության շենքի առջև են հավաքվել
Մեկնարկել է կառավարության հերթական նիստը։ Ինչպես միշտ, այսօր էլ Կառավարության շենքի առաջ քաղաքացիները հավաքվել են իրենց բողոքը ներկայացնելու գործադիր իշխանությանը։
Քաղաքացիների պահանջները տարբեր են, ոմանք պահանջում են փոփոխություններ կատարել դատական համակարգում` ապահովելով ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գործի արդար քննությունը, ոմանք էլ պահանջում են լուծել քաղաքային խնդիրները՝ աղբահանության և տրանսպորտի հարցը։
Նիստին մասնակից պաշտոնյաներից՝ Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը լսեց հավաքված քաղաքացիների բողոքները և խոստացավ համապատասխան լուծումներ տալ։

Граждане со своими проблемами собрались напротив здания Правительства
Стартовало очередное заседание правительства, в повестку которого включены 49 вопросов. Перед правительством собрались граждане, чтобы представить жалобу членам правительства.
Последние требуют произвести изменения в судебной системе, обеспечив справедливое расследование дела второго президента РА Роберта Кочаряна, решить политические задачи – вопрос вывоза мусора и транспорта.
Один из чиновников, принявших участие в заседании, Защитник прав человека Арман Татоян заслушал жалобы граждан и пообещал дать соответствующие решения.