ՀՀ ոստիկանությունը մեկ օրում բացահայտել է հանցագործության 54 դեպք
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` մայիսի 21-ից 22-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է պհանցագործության 54 դեպք, այդ թվում՝ 5-ը նախկինում կատարված։
ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից տեղեկացնում են, որ բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու 17, անձնական ունեցվածքի գողության 6, խարդախության 5, սպառնալիքի 4, յուրացման կամ վատնման 3, խուլիգանության և ծեծի 2-ական, սպանության փորձի, կողոպուտի, զենք-զինամթերքի առգրավման, թմրամիջոցի հայտնաբերման, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման, պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության, լրտեսության, ծնողներից երեխային ապօրինի բաժանելու կամ երեխային փոխելու, պետական սահմանն ապօրինի հատելու ու ալիմենտ վճարելուց խուսափելու 1-ական դեպք:
Հայտնաբերվել է 2 անհետ կորած, 6 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է 2-ը։
Գրանցվել է զենք-զինամթերքի կամավոր հանձնման 3 դեպք։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու, դիակի հայտնաբերման, անձնական ունեցվածքի գողության, կողոպուտի և խուլիգանության 1-ական դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 14 պատահար, ինչի հետևանքով 3 մարդ զոհվել է, 21-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Полиция РА за день раскрыла 54 случаев преступлений
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, в период между 21 и 22 мая сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 54 случая преступлений, из них 5 – ранее совершенные.
В частности, 17 случаев причинения телесных повреждений, 6 случаев кражи личного имущества, 5 случаев мошенничества, 4 случая угрозы, 3 случая присвоения или растраты, по 2 случая хулиганства и побоев, по 1 случаю покушения на убийство, грабежа, изъятия оружия и боеприпасов, обнаружения наркотиков, злоупотребления должностными полномочиями, служебного подлога или служебной халатности, шпионства, незаконного отлучения ребенка от родителей или подмена ребенка, незаконного пересечения Государственной границы и уклонения от уплаты алимента.
За данный период найдены 6 лиц, находящихся в розыске, еще 2 с явкой с повинной обратились в Полицию, найдены 2 человека, пропавших без вести.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто по 1 случаю причинения телесных повреждений, кражи личного имущества, грабежа и хулиганства.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 14 ДТП: 3 человека погибли, 21 человек получил телесные повреждения разных степеней тяжести.