Կաթողիկոսը ուղերձով դիմել է ժողովրդին
Խորը մտահոգությամբ ենք հետևում անցնող մի քանի ժամերին Հայաստանի Հանրապետությունում ստեղծված իրավիճակին:
Մեր երկրում ժողովրդավարության, մարդու իրավունքների և օրինահարգության ամրապնդման ուղղությամբ արձանագրված հաջողությունները հնարավոր է պահպանել ու զորացնել միայն եղբայրության և սիրո ոգու ամրապնդմամբ:
Կոչ ենք ուղղում մեր ժողովրդի բոլոր զավակներին` ցուցաբերել հանդարտություն, զերծ մնալ բռնություններից, խաղաղությամբ, ազգային միասնության ոգով և միմյանց նկատմամբ սիրով առլեցուն ներդնելու բոլոր ջանքերը` հաղթահարելու համար մեր առջև ծառացած մարտահրավերները:
Մենք հավատում ենք, սիրելի՛ զավակներ մեր, ձեր ողջախոհությանը և հայրենիքի ապագայի հանդեպ ձեր պատասխանատվության բարձր գիտակցությանը:
Հայրապետիս աղոթքն է, որպեսզի օրհնյալ մեր երկրի մեջ փոխըմբռնման և համերաշխության միջոցով, Տիրոջ օգնականությամբ լուծվեն առկա բոլոր տարաձայնություններն ու հակառակությունները:

Catholicos Garegin B2
Католикос Всех Армян Гарегин II в связи с создавшейся в Республике Армения ситуацией, направил послание, призвав граждан проявить спокойствие и воздержаться от насилия.
Послание Католикоса опубликовала информационная система Первопрестола.
“Дорогие наши верующие сыны,
Мы, в течение нескольких часов, с глубокой озабоченностью следим за ситуацией в Республике Армени.
Успехи, зафиксированные в нашей стране в направлении укрепления демократии, прав человека и законопослушности, можно сохранить и укрепить только укреплением духа братства и любви.
Призываем всех сынов нашего народа проявить спокойствие, мир, дух национального единства и любезно прилагать все усилия по преодолению стоящих перед нами вызовов, воздержаться от насилия.
Мы верим, дорогие сыны в Наше, Ваше здравомыслие и высокое осознание Вашей ответственности за будущее Родины.
Я молюсь, чтобы в нашей благословенной стране при помощи Господа, через взаимопонимание и солидарность, были решены все имеющиеся разногласия и раздоры.