«Կամք»-ի անդամներին և կողմնակիցներին թույլ չտվեցին մասնակցել քննարկմանը (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Կամք» նախաձեռնության անդամներն ու գաղափարակիցներն այսօր փորձեցին մասնակցել «Մարդու իրավունքների պաշտպանությունը խտրականության կանխարգելման համատեքստում» թեմայով փակ հանդիպում-քննարկմանը։ Անվտանգության աշխատակիցները թույլ չտվեցին։
Այսօր հոմոֆոբիայի, տրանսֆոբիայի և բիֆոբիայի դեմ պայքարի միջազգային օրն է եւ փակ հանդիպումը այդ խմբի իրավունքների քննարկման նպատակով է։
Գաղափարակիցներից «Լույս» տեղեկատվական-վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Հայկ Այվազյանի նշեց, որ «իրենք պայքարում են այլասերման քարոզի և միասեռականների իրավունքների ամրագրման դեմ, ինչպես նաև հանրությանը ցույց տալու համար, թե պետական ինչ պաշտոնյաներ են աջակցում այլասերման քարոզին»։
Նրանք դեռևս սպասում են հանդիպման ավարտին։
Ի դեպ, ըստ ILGA-Europe միջազգային կազմակերպության՝ Ադրբեջանը, Թուրքիան, Հայաստանն ու Ռուսաստանը ամենաանհանդուրժող սեռական փոքրամասնությունների ներկայացուցիչների նկատմամբ։

Членам “Воли” не разрешили войти (видео)
Поддержи А1+!Члены инициативы “Воля” сегодня попытались принять участие в закрытой встрече-обсуждении на тему “Защита прав человека в контексте предотвращения дискриминации”. Сотрудники безопасности не разрешили.
Сегодня международный день борьбы против гомофобии, трансфобии и бифобии и закрытое заседание проводится с целью обсуждения прав этой группы.
Член инициативы Айк Айвазян отметил, что “они борются против пропаганды извращения и закрепления прав гомосексуалистов, а также, чтобы показать общественности, какие государственные чиновники поддерживают пропаганде извращения”.
Члены инициативы ждут окончания встречи.
Кстати, согласно международной организации ILGA-Europe , Азербайджан, Турция, Армения и Россия наиболее нетолерантны по отношению к представителям сексуальных меньшинств.