Դիահերձման արդյունքներով պարզվել է, որ կինը հղի է եղել. ՔԿ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչությունում շարունակվում են ձեռնարկվել ակտիվ քննչական գործողություններ՝ 30-ամյա կնոջ սպանության բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ: Քրեական գործով ձեռք բերված ապացույցների համակցությամբ՝ մեղադրանք է առաջադրվել 26-ամյա երիտասարդին։
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ 2019թ. մայիսի 8-ի երեկոյան Արմավիրի մարզի՝ 26-ամյա բնակիչն Այնթապ գյուղին հարակից դաշտամիջյան տարածքում ռետինե խողովակով, փայտյա մահակով և այլ առարկաներով ծեծի է ենթարկել 30-ամյա կնոջը: Վերջինս, ստացած մարմնական վնասվածքներից մահացել էր:
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչության Մասիսի քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցված քրեական գործի շրջանակներում ձեռնարկված քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել են դեպքի մի շարք հանգամանքներ: Մասնավորապես՝ դիահերձման արդյունքներով պարզվել է, որ կինը հղի է եղել:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների հիման վրա՝ 26-ամյա երիտասարդին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 4-րդ կետով: Քննիչը միջնորդություն է ներկայացրել դատարան՝ նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորում ընտրելու վերաբերյալ, ինչը բավարարվել է:
Նախաքննությունը շարունակվում է: Ձեռնարկվում են անհետաձգելի քննչական և դատավարական այլ միջոցառումներ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու, օբյեկտիվ, լրիվ և բազմակողմանի քննությունն ապահովելու ուղղությամբ:

Выдвинуто обвинение в убийстве 30-летней женщины
В Араратском областном следственном управлении Следственного комитета РА продолжаются предприниматься активные следственные действия в направлении выяснения всех обстоятельств убийства 30-летней женщины. По совокупности доказательств, добытых по уголовному делу, выдвинуто обвинение 26-летнему молодому человеку.
Ранее сообщалось, что вечером 8-го мая 2019г., 26-летний житель Армавирской области на поле вблизи села Айнтап резиновой трубой, деревянной дубинкой и прочими предметами избил 30-летнюю женщину. Последняя скончалась от полученных телесных повреждений.
В Масисском следственном отделении Араратского областного следственного управления Следственного комитета РА в результате следственных действий, предпринятых в рамках уголовного дела, возбужденного по признакам 1-й части 104-й статьи Уголовного кодекса РА, установлены ряд обстоятельств происшествия. В частности, в результате вскрытия трупа выяснилось, что женщина была беременна.
На основании достаточных добытых доказательств, 26-летнему молодому человеку выдвинуто обвинение по 4-му пункту 2-й части 104-й статьи Уголовного кодекса РА. Следователь подал ходатайство в суд об избрании в отношении него ареста в качестве меры пресечения, которое было удовлетворено.
Следствие продолжается. Предпринимаются неотложные следственные и прочие процессуальные меры в направлении установления всех обстоятельств происшествия, обеспечения объективного, полного и всестороннего расследования.
Уведомление: Подозреваемый или обвиняемый в предполагаемом правонарушении считается невиновным, пока его вина не доказана в порядке, установленном Уголовно-процессуальным кодексом, вступившим в законную силу судебным приговором.