Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վլադիմիր Պուտինին՝  Մայիսի 9-ի առթիվ
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Հաղթանակի և խաղաղության տոնի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին: Ուղերձում, մասնավորապես, նշված է.
Ընդունեք սրտանց շնորհավորանքներս մեր ընդհանուր տոնի` Հայրենական մեծ պատերազմում հաղթանակի 74-ամյակի առթիվ:
Այս տոնը մեծ հաղթանակի մարմնավորումն է, ինչպես նաև նախկին Խորհրդային միության ժողովուրդների հավաքական պայքարի ու հերոսության խորհրդանիշը: Ֆաշիզմի նկատմամբ հաղթանակ տարած մեր հայրերի և պապերի սխրանքները  հավերժ կմնան մեր ժողովուրդների հերոսական պատմության մեջ՝ որպես արիության և կայունության օրինակ ներկա ու ապագա սերունդների համար։
Համոզված եմ, որ պատերազմի փորձությունն անցած մեր բարեկամությունը և արժեքների ընդհանրությունն ամուր հիմք են հանդիսանում Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև ռազմավարական գործընկերության և համագործակցության համար:
Հարգելի Վլադիմիր Վլադիմիրի, այս պայծառ տոնական օրը մաղթում եմ Ձեզ, Ձեր մտերիմներին և բոլոր ռուսաստանցիներին քաջառողջություն, բարեկեցություն և բարգավաճում»:

Никол Пашинян направил поздравительное послание Владимиру Путину по случаю 9-го Мая
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительную телеграмму президенту Российской Федерации Владимиру Путину по случаю Дня Победы.
Примите мои сердечные поздравления по случаю нашего общего праздника – 74-ой годовщины победы в Великой Отечественной войне.
Этот праздник является воплощением великой победы и символом совместной борьбы и героизма народов бывшего Советского Союза. Подвиг наших отцов и дедов на фронтах Великой Отечественной войны навсегда вписан в героическую летопись наших народов, как пример мужества и стойкости для нынешних и будущих поколений.
Убежден, что наша дружба и общность ценностей, проверенные испытаниями военных лет, являются прочной основой для стратегического партнерства и союзничества России и Армении.
В этот светлый праздничный день желаю Вам, уважаемый Владимир Владимирович, Вашим близким и всем россиянам крепкого здоровья, благополучия и процветания”.