Արմեն Սարգսյանն ընդունել է զոհված օդաչուների ընտանիքների անդամներին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Արցախյան ազատամարտի ժամանակ զոհված օդաչուների ընտանիքների անդամներին:
Բարձր գնահատելով հայրենիքի համար իրենց կյանքը նվիրաբերած օդաչուների սխրանքը՝ նախագահն իր հարգանքի և երախտիքի խոսքն է ուղղել զոհված օդաչուների ընտանիքներին: «Հայրենիքին ծառայելն ու հայրենիքի համար զոհվելը մարդկային բարձր արժանիք է, բայց հերոսի այրի լինելն ու դրանից հետո շարունակել արժանապատիվ ապրելը մեկ այլ հերոսություն է»,- նշել է նախագահ Արմեն Սարգսյանը:
Հանդիպման մասնակիցները Հանրապետության նախագահին են ներկայացրել իրենց հուզող հարցերն ու խնդիրները:
Նախագահ Սարգսյանը կարևոր ու անհրաժեշտ է համարել զոհված օդաչուների և ընդհանրապես, Արցախյան պատերազմում զոհվածների ընտանիքների խնդիրների լուծումն ու հետևողական վերաբերմունքն այդ հարցում:

Армен Саркисян принял членов семей погибших в Арцахской войне летчиков
Президент Республики Армения Армен Саркисян принял членов семей летчиков, погибших во время Арцахской войны.
Высоко оценив подвиг летчиков, отдавших свою жизнь за Родину, президент поблагодарил семьи погибших летчиков. “Служение Родине и гибель за Родину - высокое человеческое достоинство, но быть вдовой героя и продолжать достойно жить - другое геройство”, - отметил президент Армен Саркисян.
Участники встречи представили президенту Республики волнующие их вопросы и проблемы.
Президент Саркисян счел важным и необходимым решение проблем семей погибших в Арцахской войне летчиков и всех погибших воинов и последовательное отношение к этому вопросу.