Օրացույց. 7-ը մայիսի. ծեծի ենթարկվեց «Շանթ»-ի մեկնաբան Նվեր Մնացականյանը (տեսանյութ)
1994-ին Երեւանում էր ՌԴ պաշտպանության նախարար Պավել Գրաչովը։ Նախապատրաստվում էր Արցախյան պատերազմում հրադադարի համաձայնագիրը։
2009-ի մայիսի 7-ին՝ կեսգիշերին մոտ, Մարգարյան փողոցում 2 անհայտ անձ ծեծի ենթարկեցին «Շանթ» հեռուստաըներության մեկնաբան Նվեր Մնացականյանին։
2010-ի մայիսի 7-ին պաշտպանության նախկին փոխնախարար Վահան Շիրխանյանն առաջարկում էր ՀՀ նախագահների ցուցակից ջնջել Ռոբերտ Քոչարյանի անունը։
2012-ի մայիսի 7-ին ԱՊՀ դիտորդները հերթական անգամ շտապեցին առաջինը հայտարարել, որ նախօրեին կայացած խորհրդարանական ընտրություններն անցել են միջազգային նորմերին համապատասխան, իսկ արձանագրված որոշ խախտումներն էլ եղել են սոսկ տեխնիկական։
2012-ի այս օրը կառուցապատողը, որ ինչպես պարզվելու էր, Սամվել Մայրապետյանն էր, քանդում էր ԱՕՔՍ-ի շենքի հետնամասը՝ դրա փոխարեն հյուրանոց կառուցելու նպատակով։

Календарь: 7-го мая: избит комментатор “Шант”-а Нвер Мнацаканян (видео)
В 1994-м в Ереване находился министр обороны РФ Павел Грачов. Подготавливалось соглашение о прекращении огня в Арцахской войне.
7-го мая 2009 года около полуночи на улице Маргаряна 2 неизвестных избили комментатора телекомпании “Шант” Нвера Мнацаканяна.
7-го мая 2010 года бывший замминистра обороны Ваан Ширханян предлагал удалить из списка президентов РА имя Роберта Кочаряна.
7-го мая 2012 года наблюдатели СНГ в очередной раз поспешили первыми объявить о том, что состоявшиеся накануне парламентские выборы прошли в соответствии с международными нормами, а некоторые зафиксированные нарушения были чисто техническими.
В этот день 2012 года застройщик, которым, как выяснится, был Самвел Майрапетян, разрушает заднюю часть здания АОКС, чтобы построить вместо него гостиницу.