a1+azat borba 30.04.
Ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականը մեկնել է Մախաչկալա: Այդ մասին հայտնում է Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի մամուլի ծառայությունը:
Մեր ըմբիշները մայիսի 1-3-ը կմասնակցեն աշխարհի հնգակի չեմպիոն Ալի Ալիեւի ամենամյա հուշամրցաշարին: Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հաբեթնակ Կուրղինյանի թիմում ընդգրկել է 8 ըմբիշ. Գարիկ Բարսեղյան (57 կգ քաշային կարգ), Կարեն Զուրաբյան (57 կգ), Միհրան Ջաբուրյան (57 կգ), Գեւորգ Մխեյան (70 կգ), Անդրանիկ Գաբրիելյան (74 կգ), Վալտեր Մարգարյան (74 կգ), Խաչատուր Պապիկյան (74 կգ), Մարզպետ Գալստյան (92 կգ):

a1+azat borba 30.04.
Сборная Армении по борьбе в вольном стиле отправилась в Махачкалу. Об этом сообщает пресс-служба Национального олимпийского комитета Армении.
Наши борцы 1-3-го мая примут участие в ежегодном турнире пятикратного чемпиона мира Али Алиева. Главный тренер сборной Абетнак Кургинян включил в команду 8 борцов: Гарик Барсегян (весовая категория 57 кг), Карен Зурабян (57 кг), Мигран Джабурян (57 кг), Геворг Мхеян (70 кг), Андраник Габриелян (74 кг), Вальтер Маргарян (74 кг), Хачатур Папикян (74 кг), Марзпет Галстян (92 кг).