Օրացույց. 24-ը Ապրիլի. Շերը բարձրացել էր Լենինի արձանի վրա, Ջհանգիրյանը հրաժարական էր ներկայացրել (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ին1993-ի այս օրն Հայաստանում էր աշխարհահռչակ երգիչ, դերասան Շերը՝ Շիրլին Սարգսյանը։ Նա, որպես քրիստոնյա, եղավ Էջմիածնի Մայր տաճարում, որպես հայ՝ Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում։ Շերը հանդիպում ունեցավ ՀՀ նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի հետ,
2001-ի ապրիլի 24-ին «Մանկական աշխարհ» պետական հանրախանութի կոլեկտիվը գիշերեց հանրախանութի շենքում։ Կոլեկտիվը բողոքում էր հանրախանութը աճուրդի հանելու՝ կառավարության որոշման դեմ։ Մոտ 200 աշխատակից մտավախություն ունեին, որ հանրախանութի մասնավորեցումից հետո իրենք կհայտնվեն գործազուրկի կարգավիճակում։:

Календарь: 24-е апреля: Шер поднялась на статую Ленина, Джангирян подал в отставку (видео)
Поддержи А1+!В этот день 1993-го в Армении находилась всемирно известная певица, актриса Шер – Ширлин Саргсян. Она, как христианка, посетила Первопрестольный Эчмиадзинский храм, как армянка, мемориальный комплекс Цицернакаберд. Шер также встретилась с президентом РА Левоном Тер-Петросяном.
24-го апреля 2001 года коллектив государственного универмага “Детский мир” ночевал в здании универмага. Коллектив протестовал против решения правительства о вынесении универмага на аукцион. Около 200 сотрудников опасались, что после приватизации универмага они окажутся в статусе безработных.