sport naxarar 23.04.
ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարի պաշտոնակատար Գաբրիել Ղազարյանն խստորեն դատապարտում է երեկ Հայաստանի ֆուտբոլի գավաթի խաղարկությունում տեղի ունեցած միջադեպը:
Հիշեցնենք, որ Վանաձորում նախատեսված «Լոռի ՖԱ» - «Բանանց» կիսաեզրափակիչ պատասխան խաղը չէր կայացել, քանի որ հյուրերի սեփականատերը դժգոհ էր եղել  մրցավարից եւ թիմին հանել էր խաղադաշտից:
«Ես դեռ տեղյակ չեմ, թե ինչ է իրականում տեղի ունեցել Վանաձորում: Սակայն, միանշանակ դատապարտում եմ նման քայլը, քանի որ կա հստակ բնականոն, կանոնակարգված աշխատանք, որին պարտավոր են հետեւել բոլորը», - «Ա1+»-ին հայտնեց նախարարի պաշտոնակատարը:
Հավելենք, որ Գաբրիել Ղազարյանն այսօր ներկա էր Հայաստանում ներմուծված նոր մարզաձեւի՝ թեքբոլի  ցուցադրական ելույթին  Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի մարզադահլիճում:

sport naxarar 23.04.
Исполняющий обязанности министра спорта и по делам молодежи РА Габриэл Казарян строго осуждает вчерашний инцидент на розыгрыше кубка Армении по футболу.
Напомним, что намеченный в Ванадзоре ответный полуфинальный матч “ФК Лори” – “Бананц” не состоялся, поскольку владелец гостей был недоволен судьей и снял команду с поля.
«Я пока не знаю, что в действительности произошло в Ванадзоре. Однако, однозначно осуждаю подобный шаг, поскольку есть четкая нормальная, урегулированная работа, которой обязаны следовать все», - сообщил “А1+” исполняющий обязанности министра.
Добавим, что Габриэл Казарян сегодня присутствовал на показательном выступлении нового для Армении вида спорта – текбола – в спортивном зале Государственного экономического университета Армении.