Երևանի ավագանու նիստի օրակարգում ընդգրկված է 16 հարց. ՈՒՂԻՂ (տեսանյութ)
Համաձայն Երևան քաղաքի ավագանու կանոնակարգի 26-րդ կետի` 2019 թվականի ապրիլի 23-ին՝ ժամը 11:00-ին, գումարվել է Երևան քաղաքի ավագանու 2-րդ նստաշրջանի 3-րդ նիստը.
Երևան քաղաքի ավագանու նիuտը կգումարվի  հետևյա լօրակարգով.
1. Երևանի ավագանու 2-րդ նստաշրջանի 3-րդ նիստի օրակարգը հաստատելու մասին:
2. Երևան քաղաքի ավագանու ֆինանսավարկային և տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ ընտրելու և Երևան քաղաքի ավագանու 2018 թվականի հոկտեմբերի 10-ի N2-Ա որոշումն ուժը կորցրած ճանաչելու մասին:
3. Երևան քաղաքի ավագանու ֆինանսավարկային և տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ ընտրելու և Երևան քաղաքի ավագանու 2018 թվականի հոկտեմբերի 10-ի N6-Ա որոշումն ուժը կորցրած ճանաչելու մասին:
4. «Իրինա Ռոդնինայի գեղասահքի մարզադպրոց» համայնքային ոչ առևտրային կազմակերպությունն անվանափոխելու և կանոնադրության մեջ փոփոխություն կատարելու մասին:
5. Հրաչյա Թամրազյանի հիշատակը հավերժացնող հուշատախտակի տեղադրման մասին:
6. Կարապետ Մելիք-Օհանջանյանի հիշատակը հավերժացնող հուշատախտակի տեղադրման մասին:
7. Պերճ Զեյթունցյանի հիշատակը հավերժացնող հուշատախտակի տեղադրման մասին:
8. Համբարձում Սայադյանի հիշատակը հավերժացնող հուշատախտակի տեղադրման մասին:
9. Երևան քաղաքի ավագանու 2013 թվականի սեպտեմբերի 10-ի N46-Ն որոշման մեջ փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին:
10. Երևան համայնքի սեփականության 2018 թվականի գույքագրման փաստաթղթերը հաստատելու մասին:
11. Երևան քաղաքում Մարշալ Բաղրամյան պողոտայի հ.26/1 հասցեում գտնվող Հանրապետության նախագահի նստավայրը «Հանրապետության տուն» անվանակոչելու մասին:
12. Համայնքային ոչ առևտրային կազմակերպություններին անժամկետ և անհատույց օգտագործման իրավունքով գույք ամրացնելու մասին:
13. Անհատույց օգտագործման իրավունքով գույք տրամադրելու մասին:
14. «Նորիկ-70» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությանը ծառայողական ավտոկայանատեղի շահագործումը շարունակելու իրավունք տալու մասին:
15. «ՈՍԿԵ ԱԳԱ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությանը ծառայողական ավտոկայանատեղ կազմակերպելու իրավունք տալու մասին:
16. «Երևանի աղբահանություն և սանիտարական մաքրում» համայնքային հիմնարկ ստեղծելու և դրա կանոնադրությունը հաստատելու մասին:

В повестку дня заседания Совета старейшин Еревана включено 16 вопросов: ПРЯМОЙ ЭФИР (видео)
Поддержи А1+!Согласно 26-м пункту регламента совета старейшин города Еревана, 23-го апреля 2019 года, в 11:00, было созвано 3-е заседание 2-й сессии совета старейшин Еревана.
Заседание совета старейшин Еревана будет созвано со следующей повесткой:
- Об утверждении повестки 3-го заседания 2-й сессии Совета старейшин Еревана.
- О избрании председателя постоянной комисии Совета старейшин города Еревана по финансово-кредитным и экономическим вопросоам и о признании недействительным постановления Совета старейшин города Еревана N2-Ա от 10-го октября 2018 года.
- О признании потерявшим силу постановления о выборе заместителя председателя постоянной комиссии совета старейшин Еревана по финансово-кредитным и экономическим вопросам N6-Ա от 10-го октября 2018 года.
- О переименовании общинной некоммерческой организации «Спортивная школа фигурного катания Ирины Родниной» и о внесении изменений в устав.
- Об установке мемориальной таблички, увековечивающей память Рачьи Тамразяна.
- Об установке мемориальной таблички, увековечивающей память Карапета Мелик-Оганджаняна.
- Об установке мемориальной таблички, увековечивающей память Перча Зейтунцяна.
- Об установке мемориальной таблички, увековечивающей память Амбарцума Саядяна.
- О внесении поправок и дополнений в постановление Совета старейшин Еревана N46-Ն от 10-го сентября 2013 года.
- Об утверждении документов инвентаризации собственности общины Ереван от 2018 года.
- О переименовании резиденции Президента Республики, находящейся по адресу город Ереван проспект Маршала Баграмяна, 26/1, в «Дом республики».
- О закреплении имущества на правах бессрочного и безвозмездного пользования за общинным некоммерческими организациями.
- О предоставлении имущества на правах безвозмездного пользования.
- О предоставлении права на продолжение эксплуатации служебной стоянке организации с органиченной ответственностью «Норик-70».
- О предоставление права на организацию эксплуатации служебной стоянке организации с органиченной ответственностью «ВОСКЕ АГА».
- О создании общинного учреждения «Вывоз мусора и санитарная очистка Еревана» и об утверждении его регламента.