Կանխիկացվել և հափշտակվել է այլ անձի անվամբ ձևակերպված վարկի գումարը  (տեսանյութ)
Երևան քաղաքի քննչական վարչության Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով միջոցներ են ձեռնարկվում՝ պարզելու առերևույթ խարդախություն կատարած անձանց ինքնությունը:
Նախնական տվյալներով՝ 2018թ. սկզբին, երեք քաղաքացիներ ուրիշի գույքը հափշտակելու նախնական համաձայնությամբ, վարկ ստանալու համար երաշխավոր հադես գալու հարցով դիմել են մեկ այլ քաղաքացու: Ստանալով վերջինիս համաձայնությունը, ինչպես նաև անձնագիրն ու սոցիալական քարտը, ձեռք են բերել կեղծ փաստաթղթեր, այդ թվում՝ աշխատավարձի չափի վերաբերյալ: Նշված փաստաթղթերի հիման վրա ձևակերպել են աշխատավարձի ապահովմամբ վարկ, ստացել վարկի վճարային քարտ և 12.02.2018-13.02.2018թթ ընված ժամանակահատվածում  նշված քարտից կանխիկացրել և հափշտակել 2.920.000 ՀՀ դրամ:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ԱԱԾ քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 2-րդ կետերով և 325 հոդվածի  2-րդ մասի հատկանիշներով, որով նախաքննություն իրականացվում է ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ  Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժնում:
Նախաքննության ընթացքում ստացվել է բանկոմատի անվտանգության տեսախցիկների` գողացված բանկային քարտով կատարված գործարքի տեսագրությունը, ենթարկվել զննության:
Քրեական գործով բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ քննությունն ապահովելու նպատակով միջոցներ են ձեռնարկվում՝ տեսանյութում պատկերված անձին հայտնաբերելու ուղղությամբ:
Խնդրում ենք նշված տղամարդուն ներկայանալ վարույթն իրականացնող մարմնին կամ ովքեր ճանաչում են նրան, որևէ տեղեկություն ունեն նրա ինքնության կամ գտնվելու վայրի մասին, հայտնեն ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժին:

Обналичена и похищена сумма кредита, оформленная на другого человека (видео)
По уголовному делу, расследуемому в следственном отделении Шенгавитского административного района Ереванского городского следственного комитета предпринимаются меры для установления личности лиц, совершивших явное мошенничество.
По предварительным данным, в начале 2018 г. трое граждан по предварительному соглашению относительно хищения чужого имущества, обратились к другому гражданину по вопросу выступления в качестве гаранта для получения кредита. Получив согласие последнего, а также его паспорт и социальную карту, приобрели фальшивые документы, в том числе относительно размера заработной платы. На основании указанных документов оформили кредит с обеспечением зарплаты, получили платежную карту кредита и в период 12.02.2018-13.02.2018гг. из указанной карты обналичили и похитили 2.920.000 драм РА.
В связи с происшествием в Следственном отделении СНБ РА возбуждено уголовное дело по признакам 1-го и 2-го пунктов 2-й части 178-й статьи и 2-й части 325-й статьи Уголовного кодекса РА, предварительное расследование по которому проводится в следственном отделении Шенгавитского административного района ЕГСУ Следственного комитета РА.
В процессе предварительного расследования получена и подвергнута исследованию видеозапись видеокамеры безопасности банкомата операции, совершенной украденной банковской картой.
С целью обеспечения всестороннего, объективного и полного расследования по уголовному делу предпринимаются меры в направлении обнаружения изображенного на видеоматериале лица.
Просим указанного мужчину явиться в орган, осуществляющий следствие, или тех, кто его знает, кто обладает информацией о его личности или местонахождении, сообщить в следственное отделение Шенгавитского административного района Ереванского городского следственного управления Следственного комитета РА.