Օրացույց. Ապրիլի 22-ը. դաժան ծեծի ենթարկվեց Աշոտ Մանուչարյանը, Քոչարյանը կսատարի իրեն սատարողներին (տեսանյութ)
1998թ ապրիլի 22-ին Ազգային Ժողովի խումբ-խմբակցությունները գնահատում էին նախագահի արտահերթ ընտրությունից հետո ձեւավորված կառավարությունը։ Հիմնական եզրակացությունն այն էր, որ կառավարությունը որեւէ կապ չունի խորհրդարանի հետ՝ դա միայն եւ միայն ՀՀ նախագահի կառավարությունն է։
ՀՀ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը մերժեց ներքին գործերի նախարար Հայկ Հարությունյանին պաշտոնանկելու վերաբերյալ վարչապետ Արամ Սարգսյանի միջնորդությունը։
2003-ի ապրիլի 22-ին Ռոբերտ Քոչարյանը տեղեկացրեց, որ սատարելու է իրեն սատարողներին։ Սա նշանակում էր, որ մայիսի 25-ին անցկացվելիք խորհրդարանական ընտրություններում նա աջակցում է ավարտված նախագահական ընտրություններում իրեն պաշտպանած Հանրապետական, Դաշնակցություն եւ Օրինաց երկիր կուսակցություններին։
2004-ի այս օրը դաժան ծեծի ենթարկվեց արցախյան շարժման հիմնադիրներից Աշոտ Մանուչարյանը։
2013-ին բախում արձանագրվեց ոստիկանների եւ Երեւանի ավագանու ընտրությունների քարոզարշավի շրջանակներում երթ անցկացնող ՀԱԿ երիտթեւի ակտիվիստների միջեւ։
Ոստիկանությունը փորձում էր արգելել երթի անցկացումը՝ փաստարկելով, թե իրենք պաշտպանում են ազատ տեղաշարժի՝ այլ քաղաքացիների իրավունքը։

Календарь: 22-го апреля был жестоко избит Ашот Манучарян, Кочарян поддержит тех, кто поддерживает его (видео)
Поддержи А1+!22-го апреля 1998 г. группы и группировки Национального собрания оценивали правительство, сформировавшееся после внеочередных выборов в президенты. Основное заключение было в том, что правительство никак не связано с парламентом, это – исключительно правительство президента РА.
Президент РА Роберт Кочарян отклонил ходатайство премьер-министра Арама Саргсяна об отставке министра внутренних дел Айка Арутюняна.
22-го апреля 2003 года Роберт Кочарян сообщил, что будет поддерживать тех, кто поддерживает его. Это значило, что на парламентских выборах, которые пройдут 25-го мая он поддерживает защищавшие его на завершившихся президентских выборах партии Республиканская, Дашнакцутюн и Оринац еркир.
В этот день 2004 года был жестоко избит один из соучредителей арцахского движения Ашот Манучарян.
В 2013-м было зафиксировано столкновение между полицейскими и активистами молодежного фланга АНК, проводившими шествие в рамках агитационной кампании выборов в Совет старейшин Еревана.
Полиция пыталась запретить проведение шествия, аргументируя тем, что они защищают право других граждан на свободное перемещение.