Ո՞վ է անօրինական յուղ ներմուծում. կառավարության անդամները տեղյակ չեն (տեսանյութ)
Ավտոմոբիլային յուղ ներմուծողները հայտարարում են՝ իրենց գործունեությանը խանգարում են Վրաստանից և Իրանից անօրինական կերպով յուղ ներմուծող ընկերությունները:  Ազգային ժողովի պատգամավոր Արտաշես Պետրոսյանը այս մասին  բարձրաձայնեց Կառավարության հետ հարց ու պատասխանի ժամանակ;
Ըստ պատգամավորի՝ որոշ  ընկերություններ  յուղը ներմուծում են հայաստանյան շուկա  որպես սեփական օգտագործման գույք՝ մինչև 25 կգ լիմիտի շրջանակում և դրա դիմաց հարկ չեն վճարում: Չգրանցված տնտեսվարողների պատճառով տուժում են գրանցվածները, որոնք խնդրի առաջ են կանգնել՝ անօրինական ճանապարհով աշխատե՞լ, թե՞ դադարեցնել գործունեությունը:
Կառավարության անդամները տեղյակ չեն խնդրից: Փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը  ենթադրում է, թե Պետական եկամուտների կոմիետում ինֆորմացիա կունենան:

Кто нелегально импортирует масло? Члены правительства в курсе (видео)
Импортеры автомобильного масла заявляют: их деятельности мешают компании, незаконно импортирующие масло из Грузии и Ирана. Депутат Национального собрания Арташес Петросян сообщил об этом во время вопросов и ответов с Правительством.
По словам депутата, некоторые компании импортируют масло на армянский рынок в качестве имущества для собственного пользования – в пределах лимита 25 кг и не платят за это налоги. Из-за незарегистрированных хозяйствующих субъектов страдают зарегистрированные, столкнувшиеся с проблемой: работать нелегально или прекратить деятельность?
Члены правительства не в курсе проблемы. Вице-премьер Тигран Авинян предполагает, что в Комитете государственных доходов будет информация.