«Սա չափազանց մանրակրկիտ աշխատանքի արդյունք է». Մ. Հայրապետյանը՝ կառավարության փաթեթի մասին
ԱԺ Իմ քայլը խմբակցության պատգամավոր Մխիթար Հայրապետյանը կողմ է քվեարկելու կառավարության կառուցվածքային փաթեթին։ Հայրապետյանը գիտի, որ կառավարությունը ութ ամիս շարունակ աշխատել է այս փաթեթի շուրջ։
«Կառավարությունը, եթե տեսականորեն դիմեր խորհրդարանին, ապա մենք կունենայինք կառավարման 132 տարբեր մոդելներ։ Սա չափազանց մանրակրկիտ աշխատանքի արդյունք է։ Ես պաշտոնապես հայտարարում եմ, որ Սփյուռքի նախարարության փոփոխության վերաբերյալ բոլոր դետալները հաշվի են առել։ Մենք այսօր որոշում ենք՝ արդյո՞ք վստահում ենք կառավարությանը»-ասաց Մխիթար Հայրապետյանը։
Պատգամավորը տեղեկացրեց նաեւ, որ առանձին ելույթով հանդես կգա՝ խոսելով սփյուռքի հետ հարաբերությունների եւ նախարարության օպտիմալացման վերաբերյալ։

«Это – результат чрезвычайно детальной работы»: М. Айрапетян о правительственном пакете
Депутат НС от фракции Мой шаг Мхитар Айрапетян проголосует за структурный пакет правительства. Айрапетян знает, что правительство работало над этим пакетом на протяжении восьми месяцев подряд.
«Правительство, если б теоретически обратилось к парламенту, то у нас было бы 132 различных моделей правления. Это – результат крайне детальной работы. Я официально заявляю, что все детали об изменении Министерства диаспоры учтены. Мы сегодня решаем, доверяем ли мы правительству»- сказал Мхитар Айрапетян.
Депутат также проинформировал, что выступит с отдельным заявлением, говоря об отношениях с диаспорой и оптимизации министерства.