ՀՀ դեսպանը հանդիպել է Բելառուսի պաշտպանության նախարարի հետ
Ապրիլի 15-ին Բելառուսում Հայաստանի դեսպան Արմեն Ղևոնդյանը հանդիպեց Բելառուսի պաշտպանության նախարար, գեներալ-լեյտենանտ Անդրեյ Ռավկովի (Андрей Равков) հետ։
Հանդիպմանը քննարկվեցին ռազմական ոլորտում հայ-բելառուսական համագործակցության ներկա վիճակն ու հեռանկարները, ինչպես նաև՝ երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր։ Արծարծվեցին երկու պետությունների պաշտպանական գերատեսչությունների միջև փոխգործակցության թեման, այդ թվում՝ բազմակողմ կառույցների շրջանակներում։
Դեսպան Արմեն Ղևոնդյանը նախարար Անդրեյ Ռավկովին ներկայացրեց Բելառուսում՝ համատեղության կարգով ՀՀ նորանշանակ ռազմական կցորդ, գնդապետ Արմեն Լալայանին (նստավայրը՝ ք․ Մոսկվա)։

Посол РА встретился с министром обороны Беларуси
15-го апреля посол Армении в Беларуси Армен Гевондян встретился с министром обороны Беларуси, генерал-лейтенантом Андреем Равко.
На встрече обсуждались нынешняя ситуация и перспективы армяно-белорусского сотрудничества в военной сфере, а также прочие вопросы, представляющие обоюдный интерес. Была поднята тема сотрудничества между оборонительными ведомствами двух государств, в том числе в рамках многосторонних структур.
Посол Армен Гевондян представил министру Андрею Равко новоназначенного по совместительству военного атташе в Беларуси, полковника Армена Лалаяна (резиденция – г. Москва).