Տնտեսվարողը դիմում է կառավարությանը, ինքը կարող է հայտնվել անդունդում (տեսանյութ)
«Տարոն» ԲԲԸ-ի տնօրեն Հայկ Իսախանյանը բողոքում է, որ արդեն 21 տարի է  Պետական եկամուտների կոմիտեն թույլ չի տալիս իրենց ոտքի կանգնել։  Մինչդեռ Եղեգնաձրում գործող կոմբինատը կարող էր բազմաթիվ ընտանիքների համար ապրուստի միջոց դառնալ։
Իրենք կոմիտեի հետ երկարատեւ դատական քաշքշուկների մեջ են, քանի որ ըստ Իսախանյանի, ընկերությունը չի ունեցել պարտավորություն, սակայն պետեկամուտների կոմիտեն շարունակաբար հաշվի չի առել ու յուրովի է մեկնաբանել դատական տարբեր ատյաններում ի օգուտ ընկերության կայացրած վճիռներն ու որոշումները։
Աշխատելու պարագայում, ըստ գործարարի, հնարավոր է էժան, որակյալ արտադրանք արտադրել և ստեղծել մոտ 500 աշխատատեղ։
«Ա1+»-ի թղթակիցն այցեկել է  Եգեղնաձորում տեղակայված  տրիկոտաժի կոմբինատ, որը չի գործում,սակայն պահպանվել են բոլոր սարքավորումները։

Хозяйствующий субъект обращается к правительству, он может оказаться в пропасти (видео)
Директор ООО “Тарон” Айк Исаханян жалуется, что уже 21 год Комитет государственных доходов не разрешает им встать на ноги. Между тем действующий в Ехегнадзоре комбинат мог стать средством к проживанию для многочисленных семей.
Они находятся в длительных судебных проволочках с комитетом, поскольку, по словам Исаханяна, компания не имела обязательства, однако комитет государственных доходов постоянно не учитывал и по-своему комментировал решения и постановления, принятые в пользу компании в различных судебных инстанциях.
Если б он работал, по словам бизнесмена, мог бы производить дешевую, качественную продукцию и создать около 500 рабочих мест.
Корреспондент “А1+” посетил трикотажный комбинат, расположенный в Ехегнадзоре, который не действует, однако сохранено все оборудование.