Փոստանջյանը ասուլիսին եկել էր «Վարչապետ» օղիով (տեսանյութ)
«Երկիր ծիրանի» կուսակցության նախագահ Զարուհի Փոստանջյանը ասուլիսին եկել էր  «Վարչապետ» օղիով: Ամիսներ առաջ Զարուհի Փոստանջյանը դիմել էր ոստիկանություն, հաղորդում ներկայացնելով հանցագործության մասին, որ Երևանի առևտրի կենտրոններում վաճառվում է օղի, որի վրա պատկերված է ՀՀ դրոշը և վարչապետի լուսանկարը:
Զարուհի Փոստանջյանին ոստիկանությունից պատասխան են տվել, որ  հաղորդումը հանցագործության մասին, ըստ առերևույթ հատկանիշների՝ հանցակազմ չի պարունակում: Մինչդեռ, ըստ Զարուհի Փոստանջյանի՝ խորհրդանիշների օգտագործումը սահմանված է օրենքով: Հատուկ մարմինները կարող են այն օգտագործել, որոնց ցանկը սպառիչ է:
Ըստ նրա, եթե ապրիլի 9-ին Նիկոլ Փաշինյանը մաքսատանը՝ դրոշի գետնին լինելու պատճառով աշխատակցից պահանջեց դիմում գրել և աշխատանքից դուրս գալ, ապա վարչապետը պիտի նաև հետևողական լինի առևտրի կենտրոններում վաճառվող «Վարչապետ» օղու համար: Ի դեպ, Փոստանջյանը նշեց, որ  դրոշը ոչ թե գետնին էր գցած, այլ հենած էր պատին:
«Սա օգտագործվում է ամիսներ շարունակ և օրենքի խախտմամբ, ո՞ւր է Նիկոլ Փաշինյանը, ինչո՞ւ չի արձագանքում: Ինչո՞ւ  նա քայլեր չի ձեռնարկում»,- շեշտեց Փոստանջյանը:
Զարուհի Փոստանջյանն անդրադարձավ նաև ապրիլի 5-ին Ազգային ժողովում տրանսգենդեր՝ Լիլիթ Մարտիրոսյանի ելույթին:  Ըստ Փոստանջյանի՝ վերջինիս ելույթը օրենքի շրջանակում է եղել՝ նրան այդ իրավունքը տրվել է:

Постанджян пришла на пресс-конференцию с водкой «Премьер» (видео)
Председатель партии «Еркир цирани» Заруи Постанджян пришла на пресс-конференцию с водкой «Премьер». Несколько месяцев назад Заруи Постанджян обратилась в полицию, подав сообщение о преступлении, что в торговых центрах Еревана продается водка, на которой изображен флаг РА и портрет премьер-министра.
В полиции Заруи Постанджян ответили, что сообщение о преступлении, по явным признакам не содержит состава преступления. Между тем, согласно Заруи Постанджян, использование символов установлено законом. Их могут использовать специальные органы, список которых ограничен.
По ее словам, если 9-го апреля потребовал от сотрудника написать заявление и уволиться из-за того, что на таможне на полу лежал флаг, премьер-министр должен быть последовательным и в отношении водки «Премьер», которая продается в торговых центрах. Кстати, Постанджян отметила, что флаг не на полу валялся, а был приставлен к стене.
«Это используется месяцами подряд и с нарушением закона, где Никол Пашинян? Почему не реагирует? Почему он не предпринимает шаги?» - подчеркнула Постанджян.
Заруи Постанджян также обратилась к выступлению трансгендера Лилит Мартиросян в Национальном собрании 5-го апреля. По мнению Постанджян, выступление последней было в рамках закона, ей было дано это право.