Գողության փորձ՝ տերմինալից
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով միջոցներ են ձեռնարկվում՝ պարզելու վճարահաշվարկային տերմինալից առերևույթ գողության փորձ կատարած անձանց ինքնությունը։
2019թ. փետրվարի 10-ին հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ Երևան քաղաքի Սարյան փողոցում տեղադրված տերմինալը գտնվում է կոտրված վիճակում: Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ վճարահաշվարկային տերմինալում եղած գումարը տեղում է, իսկ այն կոտրելու հետևանքով ՍՊ ընկերությանը պատճառվել է խոշոր չափի գույքային վնաս:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ոստիկանության Կենտրոնական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-177-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով և 185-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով, որով նախաքննությունն իրականացվում է ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում:
Նախաքննության ընթացքում ստացվել է Սարյան փողոցում տեղադրված վճարահաշվարկային տերմինալը նկարահանող տեսախցիկների տեսագրությունը, ենթարկվել զննության:
Քրեական գործով բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ քննությունն ապահովելու նպատակով միջոցներ են ձեռնարկվում՝ տեսապատկերված անձանց հայտնաբերելու ուղղությամբ։
Խնդրում ենք նշված անձանց ներկայանալ վարույթն իրականացնող մարմին, կամ ովքեր ճանաչում են նրանց, որևէ տեղեկություն ունեն նրանց ինքնության կամ գտնվելու վայրի մասին, հայտնել ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժին:

Попытка кражи из терминала
По уголовному делу, расследуемому в следственном отделении административных районов Кентрон и Норк-Мараш Ереванского городского следственного управления Следственного комитета РА, предпринимаются меры для установления личности лиц, совершивших явную попытку кражи с платежно-расчетного терминала.
10-го февраля 2019г. поступило сообщение о том, что терминал, находящийся на улице Сарьяна города Еревана, находится в сломанном состоянии. В результате предпринятых мер выяснилось, что деньги, находившиеся в платежно-расчетном терминале, на месте, однако вследствие повреждения компании причинен имущественный ущерб в крупном размере.
В связи с происшествием в Центральном отделении полиции РА возбуждено уголовное дело по 3-му пункту 2-й части и 2-му пункту 2-й части 185-й статьи Уголовного кодекса РА, предварительное расследование по которому осуществляетсвя в следственном отделении административных районов Кентрон и Норк-Мараш ЕСГУ СК РА.
В процессе предварительного расследования получена видеозапись видеокамер, снимающих платежно-расчетный терминал, расположенный на улице Сарьяна, были подвергнуты осмотру.
С целью обеспечения всестороннего, обьективного и полного расследования по уголовному делу предпринимаются меры в направлении обнаружения изображенных лиц.
Просим указанных лиц явиться в орган, осуществляющих расследование, или тех, кто их знает, обладает какой-либо информацией об их личности или местонахождения, сообщил следственный комитет административных районов Кентрон и Норк-Мараш ЕСГУ СК Р А.
С видеоматериалом можно познакомиться здесь
Примечание: Подозреваемый или обвиняемый в предполагаемом правонарушении считается невиновным, пока его вина не доказана в порядке, установленном Уголовно-процессуальным кодексом РА, вступившим в законнуч силу судебным приговором.