«Արմավիր-Երևան» երթուղայինների վարորդները հրաժարվում են գիծ դուրս գալ (տեսանյութ)
«Արմավիր-Երևան» ուղևորափոխադրիչ երթուղին սպասարկող «Գալակտիկա տրանս սերվիս» ՍՊԸ ընկերության տնօրեն Շուշանիկ Խաչատրյանի գլխավորությամբ վարորդներն իրենց տրամադրության տակ գտնվող 25 մեքենայով հավաքված են ՀՀ կառավարության շենքի դիմաց: Նրանք հրաժարվում են սպասարկել երթուղին:
«Անօրինականության դեմ ենք ուզում պայքարել»,- ընդգծում է տնօրենը: Նրա խոսքով՝ ինչ-ինչ շրջանակների կողմից անօրինական կերպով մարդատար մեքենաներ են դրվել «Արմավիր-Երևան» երթուղու սպասարկման համար և խանգարում են իրենց գործունեությանը: Մոտ 50 մեքենա անօրինական կերպով ներդրվել է սպասարկման մեջ:
Վարորդների և Խաչատրյանի պնդմամբ՝ այդ 50 մեքենաններն անօրինական կերպով մասնակցում են ուղևորափոխադրմանը և ֆինանսապես վնաս են հասցնում «Գալակտիկա տրանս սերվիս»-ին: «Մեր հիմնարկին հավասարեցրին հողին», - ասաց տնօրենը: Ասաց նաև, որ իրենց հանդիպել են կառավարության որոշ ներկայացուցիչներ՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի օգնական Նաիրի Սարգսյանի գլխավորությամբ՝ խոստանալով վաղը զբաղվել այս խնդրով:
Սակայն, ցուցարարները չեն ցանկանում հեռանալ, քանի որ 2018 թվականի ամռանը կրկին հավաքվել էին կառավարության դիմաց նույն խնդրով, սակայն խնդիրը լուծելու խոստումը չէր կատարվել կառավարության կողմից: Նրանք չեն հեռանա, մինչև իրենց չհանդիպի անձամբ վարչապետը:
«Հիմա մենք էստեղից ոչ մի շարժ չենք անելու՝ մինչև մեր հարցին լուծում չտա, որովհետև միևնույն է՝ սննկացրել են»,- ասաց Խաչատրյանը՝ հարցադրում անելով, թե ինչու արմավիրցիներից դեռևս բողոք չկա, եթե ընկերությունը հրաժարվում է մեքենաները կրկին դուրս բերել երթուղի:

Водители маршруток «Армавир - Ереван» отказываются выходить на маршрут (видео)
Водители ООО «Галактика транс сервис», обслуживающего пассажирский маршрут «Армавир-Ереван», во главе с директором Шушаник Хачатрян, с 25 автомобилями, находящимися в их распоряжении, собрались напротив здания правительства РА. Они отказываются обслуживать машрут.
«Мы хотим бороться с беззаконием», - подчеркивает директор. По ее словам, некоторые круги незаконным образом поставили легковые автомобили для обслуживания маршрута «Армавир-Ереван» и мешают их деятельности. Около 50 машин незаконно были введены в обслуживание.
Как утверждают водители и Хачатрян, эти 50 автомобилей незаконно участвуют в пассажироперевозках и наносят финансовый ущерб «Галактика транс сервис»-у. «Они сравняли наше учреждение с землей», - сказала директор. Также сказала, что с ними встретились представители правительства, во главе с помощником Никола Пашиняна Наири Саргсяном, пообещав завтра заняться этой проблемой.
Однако демонстранты не хотят уходить, поскольку летом 2018 года они также собирались напротив правительства с той же проблемой, однако обещание решить проблему не было исполнено правительством. Они не уйдут, пока с ним не встретится лично премьер-министр.
«Сейчас мы никуда отсюда не двинемся, пока наш вопрос не будет решен, потому что все равно мы обанкротились», - сказала Хачатрян, спрашивая, почему армавирцы пока не протестуют, если компания отказывается выводить автомобили на маршрут.