Ռուսաստանցի ֆուտբոլիստները հետեւել են ճապոնացիների օրինակին
Ռուսաստանի հավաքականը Եվրո-2020-ի ընտրական փուլի Բելգիայի ընտրանու հետ խաղում չնայած պարտություն է կրել 1:3 հաշվով, սակայն հաճելիորեն զարմացրել է հանդիպման կազմակերպիչներին՝ բելգիացիներին:
Ինչպես նշում են բելգիական լրատվամիջոցները, խաղից հետո ռուսաստանցի ֆուտբոլիստները մաքրել եւ կարգի են բերել հանդերձարանը՝ թողնելով ուշագրավ երկտող. «Շնորհակալություն հյուրասիրության համար, հաջողություն Բելգիայի հավաքականին»:
Նշենք, որ առաջին անգամ նման եղանակով խաղի կազմակերպիչներին շնորհակալություն հայտնել էին ճապոնացի ֆուտբոլիստները, 2018թ աշխարհի առաջնության ժամանակ, որն անցկացվել էր Ռուսաստանում:

Российские футболисты последовали примеру японцев
Российская сборная в матче со сборной Бельгии на отборочном этапе Евро-2020 потерпела поражение со счетом 1:3, однако приятно удивила организаторов встречи – бельгийцев.
Как отмечают бельгийские СМИ, после матча российские футболисты убрали и привели в порядок раздевалку, оставив примечательную записку: “Спасибо за гостеприимство, успеха сборной Бельгии”.
Отметим, что впервые организаторов игры подобным образом поблагодарили японские футболисты во время чемпионата мира 2018г., который прошел в России.