Ձեզնից յուրաքանչյուրը մեծ ապագա ունի. նախագահ Սարգսյանը՝ երեխաներին (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահի նստավայրում այսօր ամանորյա տոնական միջոցառում էր կազմակերպվել երեխաների համար: Նախագահական նստավայրի հյուրերը մանկատների, խնամքի կենտրոնների, գիշերօթիկ դպրոցների սաներն էին:
Փոքրիկների համար կազմակերպվել էր տոնական շոու- ծրագիր՝ տարբեր խաղային համարներով: Մասնագետների օգնությամբ երեխաները սովորել են նաև տոնական խաղալիքներ պատրաստել, որից հետո սեփական ձեռքերով պատրաստված խաղալիքներով զարդարել են դահլիճի տոնածառը: Նրանց նաև նվերներ են հանձնվել:
Փոքրիկ հյուրերի հետ հանդիպել է նաև Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը: Նա զրուցել է երեխաների հետ, հարցրել նրանց հետաքրքրությունների, երազանքների մասին:
Շնորհավորելով երեխաներին գալիք տոների կապակցությամբ՝ նախագահն ասել է, որ նրանք իրականում ամենաթանկն ու ամենակարևորն են: «Ձեզնից յուրաքանչյուրը մեծ ապագա ունի: Դուք բոլորդ ուժեղ եք, փոքր տարիքից գիտեք հաղթահարել դժվարությունները: Բոլորդ այս կյանքում հասնելու եք հաջողության: Ցանականում եմ, որ միշտ ուրախ լինեք, հավատաք, որ ձեզնից յուրաքանչյուրը տաղանդավոր է: Կարևորը, որ վստահ լինեք, լավ սովորեք, ունենաք երազանք ու հասնեք այդ երազանքին»,- ասել է նախագահը:
Միջոցառումը կազմակերպվել էր «SOAR» (Ծնողազուրկ հայ երեխաների օգնության միություն) բարեգործական հիմնադրամի աջակցությամբ:

У каждого из вас большое будущее: президент Саргсян - детям (видео)
В резиденции Президента республики сегодня организовано новогоднее праздничное мероприятия для детей. Гости президентской резиденции – воспитанники детских домов, центров опеки, школ-интернатов.
Для малышей организована праздничная шоу-программа, с различными игровыми номерами. При помощи специалистов дети учились также изготавливать праздничные игрушки, после чего изготовленными своими руками игрушками украсили елку в зале. Им также были вручены подарки.
С маленькими гостями встретился и Президент республики Армен Саргсян. Он побеседовал с детьми, спросил их об интересах, мечтах.
Поздравив детей с предстоящими праздниками, президент сказал, что они в действительности самые дорогие и самые важные. «У каждого из вас большое будущее. Все вы сильны, с детства умеете побеждать трудности. Все вы в этой жизни достигнете успеха. Хочу, чтобы вы всегда радовались, верили, что каждый из вас талантлив. Важно, чтобы вы были уверены, хорошо учились, чтобы у вас была мечта и вы достигли своей мечты», - сказал президент.
Мероприятие организовано при содействии благотворительного фонда «SOAR» (Союз помощи армянским детям-сиротам).