Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարները պայմանավորվեցին
Դեկտեմբերի 5-ին Միլանում, ԵԱՀԿ նախարարների խորհրդի շրջանակներում, Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Զոհրաբ Մնացականյանը հանդիպում ունեցավ Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Էլմար Մամեդյարովի հետ, որին նախորդել էր Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարի հանդիպումը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի, Ստեֆան Վիսկոնտիի, Էնդրյու Շոֆերի և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ:
Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարների թվով երրորդ հանդիպումը ևս միտված էր առավել հանգամանալից ծանոթանալու խաղաղության գործընթացի վերաբերյալ միմյանց դիրքորոշումներին ու մոտեցումներին։ Այս առումով ծավալվեց մտքերի օգտակար փոխանակություն։
Զոհրաբ Մնացականյանն ու Էլմար Մամեդյարովը պայմանավորվեցին առաջիկայում շարունակել հանդիպումները՝ պահպանելով ձևավորված դինամիկան։

Министры ИД Армении и Азербайджана договорились
5-го декабря в Милане, в рамках совета министров ОБСЕ исполняющий обязанности министра иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян встретился с министром ИД Азербайджана Эльмаром Мамедьяровым, чему предшествовала встреча главы внешнеполитического ведомства Армении с сопредседателями Минской группы ОБСЕ Игорем Поповым, Стефаном Висконти, Эндрю Шофером и личным представителем действующего председателя ОБСЕ Анджеем Каспршиком.
Вторая по счету встреча глав внешнеполитических ведомств Армении и Азербайджана также была нацелена на более тщательное ознакомление с взаимными позициями и подходами относительно процесса мира. В этом плане был развернут полезный обмен идеями.
Зограб Мнацаканян и Эльмар Мамедьяров договорились продолжить встречи в ближайшее время, сохраняя сформировавшуюся динамику.