Սամվել Մայրապետյանի գործում կարող ենք առնչվել շատ խոշոր կոռուպցիոն խաչմերուկի հետ. Փաշինյան (տեսանյութ)
Ես չեմ ուզում որեւէ հայտարարություն անել, որը կընկալվի որպես նախաքննության վրա ազդեցություն, բայց Սամվել Մայրապետյանի մասով այն տեղեկատվությունը, որն 5առկա է, որի մի մասը հրապարակային է, տալիս է հիմքեր ասելու, որ այս գործում կարող ենք առնչվել շատ խոշոր կոռուպցիոն խաչմերուկի հետ: Այս մասին, այսօր՝ նոյեմբերի 20-ին, մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրադառնալով «Հ2» հեռուստաընկերության սեփականատեր, գործարար Սամվել Մայրապետյանի կալանավորմանը: «Հ2»-ի լրագրողը հիշեցրեց, որ հոկտեմբերի 9-ից Սամվել մայրապետյանը կալանավորված է, եւ շուրջ 50 մտավորականներ միջնորդել էին, որ նրա խափանման միջոցը փոխվի, բայց մերժվել են: Նաեւ տասնյակ խմբագիրներ դիմել են վարչապետին, բայց արձագանք չեն ստացել. « Հիմա նրանք ժողովո՞ւրդ են, նրանց խոսքի մեջ արժեք կա՞, որ լսեին նրանց ու պատասխան ստանային»,-հարցրեց լրագրողը:

В деле Самвела Майрапетяна мы можем быть связаны с очень крупным коррупционным перекрестком: Пашинян (видео)
mayrapet
Я не хочу делать заявления, которое воспринималось бы как воздействие на предварительное расследование, но по части Самвела Майрапетяна имеющаяся информация, часть которой является публичной, дает основания для того, чтобы говорить, что в этом деле мы можем быть связаны с очень крупным коррупционным перекрестком. Об этом сегодня, 20-го ноября, на пресс-конференции заявил исполняющий обязанности премьер-министра РА Никол Пашинян, обратившись к аресту владельца телекомпании «Н2», бизнесмена Самвела Майрапетяна. Журналист «Н2» напомнил, что с 9-го октября Самвел Майрапетян арестован, и около 50 представителей интеллигенции ходатайствовали об изменении его меры пресечении, однако им было отказано. Также десятки редакторов обратились к премьеру, но не получили реакции: «Сейчас они – это народ? Есть ли ценность в их речи, чтобы услышать их и получить ответ?» - спросил журналист.