Բյուզանդի փողոցի հատված ծառերը՝ կարիքավոր ընտանիքներին (տեսանյութ)
Բյուզանդի փողոցում այսօր գետնին հավասարվեց միանգամից երկու ծառ, եւս մի քանիսը զրկվեց կանաչ ճյուղերից: Ծառերը չորացած էին ու վտանգավոր. «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասացին Երեւանի քաղաքապետարանի եւ Կենտրոն համայնքի աշխատակիցները, որոնք չցանկացան ներկայանալ:
Նրանք միայն ցույց տվեցին քաղաքապետարանի որոշումը, ըստ որի՝ հատված ծառերը չորացած էին եւ պետք է հատվեին:
Որոշում չկար, սակայն, ճյուղերը կտրելու մասին։ Իսկ աշխատակիցը դա բացատրում է այսպես. «Լսի, եթե տղամարդը մազերը կտրումա, իրա բաքերը, կանտովկեն թողումա տե՞նց»:
Այս մարդիկ վստահեցրեցին նաեւ, որ հատված ծառերը պահեստավորում են եւ ձմռանը բաժանում են կարիքավոր ու զոհված ազատամարտիկների ընտանիքներին:

Срубленные на ул. Бюзанда деревья - нуждающимся (видео)
На улице Бюзанда сегодня сравняли с землей сразу два дерева, у нескольких деревьев обрезали ветки. Деревья были высохшими и опасными. Сегодня в беседе с корреспондентом "А1+" сообщили сотрудники общины Кентрон и мэрии Еревана, которые не захотели представиться.
Они только показали решение мэрии, согласно которому вырубленные деревья были высохшими и подлежали вырубке.
Однако не было решения о том, что ветки должны быть обрезаны. Сотрудник объяснил это так: "Когда мужчина стрижет волосы, он кантовку оставляет так?"
Эти люди заверили также, что срубленные деревья складируются и зимой раздаются нуждающимся, а также семьям погибших воинов-освободителей.