Ռալֆ Յիրիկյանը դասախոսությամբ հանդես է եկել Առաջնորդության դպրոցում
Աջակցիր «Ա1+»-ինUcom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը դասախոսություն է կարդացել Առաջնորդության դպրոցի 2025–2026 ուսումնական տարվա մասնակիցների համար։
«Առաջնորդություն․ հիմնական սկզբունքներ» դասընթացի շրջանակներում կազմակերպված հանդիպման ընթացքում պարոն Յիրիկյանը խոսել է առաջնորդության ընդհանուր մոտեցումների մասին՝ ընդգծելով, թե որքան կարևոր է ներկայումս առաջնորդական հմտությունները զարգացնելը, արդյունավետ հաղորդակցումը, թիմին մոտիվացնելը, ինչպես նաև առաջնորդի աշխատանքում արհեստական բանականության գործիքները ինտեգրելը և դրանք ճիշտ օգտագործելը՝ ցանկալի արդյունքների հասնելու համար։
«Այսօր առաջնորդներ պատրաստելը շատ կարևոր է։ Դասական հմտություններից բացի, լավ առաջնորդը մեր օրերում պիտի նաև արագ զարգացող տեխնոլոգիաները կառավարելու հմտություններ ունենա։ Ապագա առաջնորդը պիտի սովորի արագ հարմարվել փոփոխվող պայմաններին և ճիշտ օգտագործել թվային գործիքները՝ որակյալ աշխատանքի համար։ Մենք Ucom-ում համոզված ենք, որ այսպիսի ծրագրերի շնորհիվ ապագայում կունենանք շատ ավելի որակյալ մասնագետներ»,- նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«Առաջնորդության դպրոցը բարձր է գնահատում պարոն Յիրիկյանի շարունակական աջակցությունը Հայաստանում նոր որակի առաջնորդների և բիզնես մշակույթի զարգացման ուղղությամբ։ Վստահ ենք, որ նրա մտքերի ու փորձառության հետ հաղորդակցումը կարևոր ազդեցություն կունենա ապագայամետ երիտասարդների գալիք ձեռքբերումների և Հայաստանի զարգացման գործում», - ասել է Առաջնորդության դպրոցի հիմնադիր նախագահ Սամվել Մովսիսյանը։
Առաջնորդության դպրոց հիմնադրամը գործում է 2009 թվականից։ Կազմակերպության առաքելությունն է տեղական և միջազգային կայացած գործիչների, տեսաբանների ու կազմակերպությունների համագործակցությամբ աջակցել ապագա նորարար բիզնես առաջնորդների զարգացմանը Հարավային Կովկասի և Պարսից ծոցի ռեգիոններում:

Ральф Йирикян прочитал лекцию в Школе лидерства
Поддержи А1+!Генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян прочитал лекцию для участников Школы лидерства 2025–2026 учебной программы.
В рамках лекции под названием «Лидерство: основные принципы», г-н Йирикян рассказал об общих подходах к лидерству, подчеркнув важность развития лидерских навыков, эффективной коммуникации и мотивации команд, и также интеграции инструментов искусственного интеллекта в деятельность лидера и их правильного использования для достижения желаемых результатов.
«Сегодня подготовка лидеров имеет огромное значение. Помимо классических навыков, хороший лидер в наши дни должен обладать навыком управления стремительно развивающимися технологиями. Лидеру будущего необходимо научиться быстро адаптироваться к изменяющимся условиям и эффективно использовать цифровые инструменты для обеспечения высокого качества работы. В Ucom мы убеждены, что благодаря таким программам в будущем у нас будут гораздо больше высококвалифицированных специалистов», – отметил Ральф Йирикян, генеральный директор компании Ucom.
«Школа лидерства высоко ценит постоянную поддержку г-на Йирикяна в деле развития в Армении нового поколения лидеров и бизнес-культуры. Мы уверены, что знакомство с его идеями и опытом окажет значительное влияние на будущие достижения прогрессивной молодежи и на развитие Армении», – сказал Самвел Мовсисян, основатель и президент Школы лидерства.
Фонд «Школа лидерства» действует с 2009 года. Миссия организации – содействовать развитию будущих инновационных бизнес-лидеров в регионах Южного Кавказа и Персидского залива при поддержке известных местных и международных деятелей, теоретиков и организаций.