Փրկարարներն արգելափակումից դուրս են բերել 914 ավտոմեքենա
Աջակցիր «Ա1+»-ինՓետրվարի 24-25-ը ՆԳՆ ՓԾ Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն և Կոտայքի, Արագածոտնի, Գեղարքունիքի, Վայոց ձորի, Լոռու, Սյունիքի, Շիրակի, Տավուշի մարզային փրկարարական վարչությունների ճգնաժամային կառավարման կենտրոններ ահազանգեր են ստացվել ձյան առատ տեղումների հետևանքով տրանսպորտային միջոցների արգելափակումների վերաբերյալ։
Մասնավորապես՝ Երևան, Հրազդան, Ապարան, Սևան, Ջերմուկ, Վանաձոր քաղաքներում, Քաղսի, Առինջ, Ծաղկահովիտ, Նորատուս, Սարալանջ, Նորաշեն, Կաքավասար գյուղերում, Միրաք-Ապարան, Զոլաքար-Մարտունի, Գավառ-Սևան, Բլագոդարնոյե-Կաթնառատ, Տաթև-Լծեն, Տաթև-Շինուհայր, Բերդ-Ճամբարակ, Իջևան-Բերդ, Իծաքար-Իջևան ավտոճանապարհներին։
Դեպքի վայր ժամանած փրկարարներն արգելափակումից դուրս են բերել 914 ավտոմեքենա և 2249 քաղաքացու ցուցաբերել համապատասխան օգնություն։

Спасатели вывели из снежной блокады 914 автомобилей
Поддержи А1+!Оповещения о блокировке транспортных средств из-за сильного снегопада поступили 24-25 февраля в Национальный центр кризисного управления МВД Армении и центры кризисного управления Котайкского, Арагацотнского, Гегаркуникского, Вайоцдзорского, Лорийского, Сюникского, Ширакского, Тавушского региональных спасательных управлений.
Такая картина наблюдалась, в частности, в городах Ереван, Раздан, Апаран, Севан, Джермук, Ванадзор, Кахси, Ариндж, Цахкаовит, Норатус, Сараландж, Норашен, селах Какавасар, Мирак-Апаран, Золакар-Мартуни, Гавар-Севан, Благодарное-Катнарат, Татев-Лцен, Татев-Шинуайр, Автодороги Берд-Чамбарак, Иджеван-Берд, Ицакар-Иджеван.
Как сообщили в Спасательной службе МВД РА, прибывшие на место происшествия спасатели вытащили из блокады 914 автомобилей и оказали соответствующую помощь 2249 гражданам.