Վարչապետը ցավակցական հեռագիր է հղել Զավեն Խանջյանի մահվան կապակցությամբ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական Ընկերակցության գործադիր տնօրեն Զավեն Խանջյանի մահվան կապակցությամբ: Հեռագրում ասված է.
«Խոր ցավով տեղեկացա Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական Ընկերակցության գործադիր տնօրեն Զավեն Խանջյանի մահվան մասին։
Հայ ժողովուրդը կորցրեց իր արժանի զավակներից մեկին, ով իր կյանքը նվիրեց հայկական կրթության ու մշակույթի պահպանմանը, ակտիվ գործունեություն ծավալեց ամերիկահայ համայնքային կյանքում:
Վերջին տասը տարիների ընթացքում, ստանձնելով Ընկերակցության գործագիր տնօրենի պաշտոնը, Զավեն Խանջյանը շարունակեց իր բեղուն գործունեությունը Հայաստան-Սփյուռք հարաբերությունների ամրապնդման ուղղությամբ, իր ներդրումն ունեցավ նաև Հայաստանում իրականացվող բազմաթիվ սոցիալական, կրթական ու մշակութային ծրագրերում։
Այս դժվարին պահին իմ զորակցությունն եմ հայտնում պարոն Խանջյանի ընտանիքին, հարազատներին, գործընկերներին, Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական Ընկերակցության բոլոր անդամներին»։

Премьер-министр направил телеграмму соболезнования в связи со смертью Завена Ханджяна
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования в связи со смертью исполнительного директора Армянской евангелистской ассоциации Америки Завена Ханджяна.
“С глубокой болью узнал о смерти Завена Ханджяна, исполнительного директора Армянской евангелистской ассоциации Америки.
Армянский народ потерял одного из своих достойных детей, который посвятил свою жизнь сохранению армянского образования и культуры, принимал активное участие в жизни армянской общины Америки.
В течение последних десяти лет, занимая должность исполнительного директора Ассоциации, Завен Ханджян продолжал свою плодотворную деятельность в направлении укрепления отношений Армения-Диаспора, внес вклад во многие социальные, образовательные и культурные программы, реализуемые в Армении.
В это тяжелое время я выражаю свою поддержку семье, родным, коллегам г-на Ханджяна и всем членам Армянской евангелистской ассоциации Америки”.