Նախարար Միրզոյանն իր հույն գործընկերոջն է ներկայացրել ՀՀ և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների վերջին զարգացումները
Աջակցիր «Ա1+»-ինԴեկտեմբերի 8-ին ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Հունաստանի արտաքին գործերի նախարար Յորղոս Գերապետրիտիսի հետ։
Զրուցակիցներն անդրադարձել են Հայաստանի և Հունաստանի միջև երկկողմ, ինչպես նաև ՀՀ-ԵՄ գործընկերության օրակարգային առանցքային հարցերին: Երկուստեք գոհունակությամբ են նշվել թե´ երկկողմ, թե´ բազմակողմ հարթակներում փոխգործակցության ընդլայնմանն ուղղված քայլերն ու նախաձեռնությունները, խորացող քաղաքական երկխոսությունը:
Հայաստանի և Հունաստանի ԱԳ նախարարները մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային անվտանգությանն ու կայունությանն առնչվող թեմաների շուրջ:
Նախարար Միրզոյանն իր գործընկերոջն է ներկայացրել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումները և խաղաղության պայմանագրի նախագծի վերաբերյալ հայկական կողմի մոտեցումները: Անդրադարձ է կատարվել նախօրեին ՀՀ վարչապետի և Ադրբեջանի նախագահի աշխատակազմերի համատեղ հայտարարության և այդ ուղղությամբ հետագա գործուն քայլերի կարևորությանը:

Министр Мирзоян представил греческому коллеге последние развития в отношениях между РА и Азербайджаном
Поддержи А1+!Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян 8 декабря провел телефонный разговор с министром иностранных дел Греции Георгиосом Герапетритисом.
Собеседники коснулись ключевых вопросов повестки двусторонних отношений между Арменией и Грецией, а также партнерства Армении-ЕС. Стороны с удовлетворением отметили шаги и инициативы, направленные на расширение сотрудничества на двусторонней и многосторонней площадках, углубление политического диалога.
Главы МИД Армении и Греции обменялись идеями по темам региональной безопасности и стабильности.
Арарат Мирзоян представил главе МИД Греции последние развития в процессе нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном и подходы армянской стороны относительно проекта мирного договора. Была отмечена важность вчерашнего совместного заявления аппарата премьер-министра Армении и администрации президента Азербайджана и дальнейших активных шагов в этом направлении.