Արմեն Գրիգորյանն ու Ջեյք Սալիվանը քննարկել են անվտանգային և տնտեսության ոլորտների երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Սպիտակ տանը հանդիպել է ԱՄՆ նախագահի Ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեյք Սալիվանի հետ։ Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ անվտանգության խորհրդի գրասենյակը։
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են անվտանգային և տնտեսության ոլորտների երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր՝ բարձր գնահատելով ՀՀ-ԱՄՆ երկկողմ հարաբերությունների կայուն զարգացման դինամիկան:
Կողմերն անդրադարձել են տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակին, ինչի շրջանակներում ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղարը վերահաստատել է հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման և խաղաղության գործընթացը շարունակելու Հայաստանի հանձնառությունը:

Армен Григорян и Джейк Салливан обсудили вопросы, представляющие взаимный интерес в сфере безопасности и экономики
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян встретился в Белом доме с советником президента США по национальной безопасности Джейком Салливаном. Об этом сообщили в Аппарате Совета безопасности Армении.
Были обсуждены вопросы, представляющие двусторонний интерес в сфере безопасности и экономики, высоко была оценена динамика стабильного развития двусторонних отношений РА-США.
Стороны обсудили вопросы региональной безопасности. Секретарь Совета безопасности РА подтвердил приверженность Армении нормализации армяно-азербайджанских отношений и продолжению процесса установления мира.