1000 խոշոր հարկ վճարողների կողմից վճարված գումարները կազմել են ավելի քան 1 տրիլիոն 266 միլիարդ 911 միլիոն դրամ
Աջակցիր «Ա1+»-ին2023 թվականի 9 ամիսների ընթացքում 1000 խոշոր հարկ վճարողների կողմից վճարված գումարները կազմել են ավելի քան 1 տրիլիոն 266 միլիարդ 911 միլիոն դրամ
Պետական եկամուտների կոմիտեն հայտնում է, որ ՊԵԿ պաշտոնական կայքում հրապարակվել է 2023 թ. հունվար-սեպտեմբեր ամիսների ընթացքում առաջին 1000 խոշոր հարկ վճարողների կողմից վճարված հարկերի և վճարների վերաբերյալ տեղեկատվությունը:
1000 խոշոր հարկ վճարողների կողմից 2023 թ. հունվար-սեպտեմբեր ամիսների ընթացքում պետական բյուջե ընդհանուր առմամբ վճարվել է ավելի քան 1 տրիլիոն 266 միլիարդ 911 միլիոն դրամ: Հարկային մարմին կատարված վճարումների գումարը կազմել է ավելի քան 967 միլիարդ 676 միլիոն դրամ, իսկ մաքսային մարմին կատարված վճարումների գումարը՝ շուրջ 299 միլիարդ 235 միլիոն դրամ։
1000 խոշոր հարկ վճարողների վերաբերյալ ցանկերը հասանելի են ՊԵԿ պաշտոնական կայքի «Տեղեկություն հարկ վճարողների վերաբերյալ» բաժնի «Հարկ վճարողների վերաբերյալ տեղեկատվական ցանկեր» ենթաբաժնում:
Ցանկը հրապարակվել է հիմք ընդունելով ներկայում գործող ՀՀ կառավարության 23.06.2022 թ․-ի N 928-Ն որոշմամբ սահմանված չափորոշիչները և ցանկում ներառված չեն ՀՀ պետական և համայնքային կառավարչական հիմնարկները:

Суммы, выплаченные 1000 крупными налогоплательщиками, составили 1 трлн 266 млрд 911 млн драмов
На официальном сайте Комитета государственных доходов опубликована информация о налогах и сборах, уплаченных первой тысячей крупных налогоплательщиков за январь-сентябрь 2023 года.
«1000 крупных налогоплательщиков за январь-сентябрь 2023 года в госбюджет внесли более 1 триллиона 266 миллиардов 911 миллионов драмов. Сумма платежей, произведенных в налоговый орган, составила более 967 миллиардов 676 миллионов драмов, сумма платежей в таможенный орган – около 299 миллиардов 235 миллионов драмов», - сообщает КГД.
Списки 1000 крупных налогоплательщиков размещены в подразделе «Информационные списки налогоплательщиков» раздела «Сведения о налогоплательщиках» официального сайта КГД.
Список опубликован на основании стандартов, установленных постановлением Правительства РА № 928 от 23.06.2022. В список не включены учреждения государственного и общественного управления РА.