Եթե Հայկ Մարությանը կամ Դոգը ՔՊ-ի հետ դաշինք կազմեն, կասեն՝ դու նրա գաղտնի ականն էիր․ Ա․Բադալյան (տեսանյութ)
«2018թ․ հեղափոխական Էյֆորիան չկար, փող չբաժանվեց, դրա համար էլ ընտրություններին մասնակցությունը ցածր էր։ Ցածր մասնակցության երկրորդ պատճառն էլ այն էր, որ քարոզարշավի ժամանակ թեկնածուների առաջարկած բովանդակությունը գրավիչ չէր։ Պատճառներից մեկն էլ պարտությունից հետո առաջացած անտարբերությունն էր։ Նաև չկար վստահություն, որ հնարավոր է ընտրություններով իշխանություն փոխել»,- «Ա1+»-ի եթերում ասաց քաղտեխնոլոգ Արմեն Բադալյանը՝ անդրադառնալով երեկ տեղի ունեցած՝ Երևանի ավագանու ընտրություններին։
Վերջինիս ներկայացմամբ՝ այս ընտրություններում կոտրվեց գործող իշխանությունների՝ անպարտելի լինելու սինդրոմը։ «Հաջորդ ընտրություններում թաղային հեղինակությունները կարող է նույն ակտիվությամբ չաշխատեն ՔՊ-ի օգտին, քանի որ նրա անպարտելիության սինդրոմը վերացավ։ Ամենակարևորը՝ պետական կառավարման համակարգը, ուժային կառույցները, դատական համակարգը, քրեական հեղինակությունները տեսան, որ ՔՊ-ն անպարտելի չէ։ Սա է նրանց ամենամեծ հարվածն էր, որ հաջորդ ընտրություններին չեն կարողանա օգտագործել»,- հավելեց նա։
Քաղտեխնոլոգը նաև գտնում է, որ Երևանի ավագանու կազմում եթե Հայկ Մարությանը կամ Դոգը ՔՊ-ի հետ դաշինք կազմեն, ընտրություններին մասնակցած մյուս ուժերը կասեն՝ դու նրա գաղտնի ականն էիր։

Если Айк Марутян или Дог заключат союз с ГД, они скажут, что вы были его тайной миной: А. Бадалян (видео)
«В 2018 году не было революционной эйфории, не раздавались деньги, поэтому участие в выборах было низким. Вторая причина низкой явки заключалась в том, что контент, предложенный кандидатами в ходе предвыборной кампании, не был привлекательным. Одной из причин было равнодушие после поражения. Не было также уверенности, что удастся сменить правительство путем выборов», - сказал в эфире «А1+» политтехнолог Армен Бадалян, коснувшись вчерашних выборов в Совет старейшин Еревана.
По словам последнего на этих выборах был сломан синдром непобедимости нынешней власти. «На следующих выборах дворовые авторитеты могут не работать с такой же интенсивностью в пользу ГД, поскольку его синдром непобедимости исчез. Самое главное, что система государственного управления, властные структуры, судебная система, криминальные авторитеты увидели, что ГД не непобедим. Это был их самый большой удар, который они не смогут использовать на следующих выборах», - добавил он.
Политтехнолог также считает, что, если Айк Марутян или Дог заключат союз с ГД в Совете старейшин Еревана, другие силы, участвовавшие в выборах, скажут, что вы были его тайной миной.