Երևանի կենդանաբանական այգին համալրվել է նոր կենդանիներով, նվիրել է Գագիկ Ծառուկյանը (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎագրաձիերը (զեբրերը) Երևանի կենդանաբանական այգու տասը նոր բնակիչներից են: Բերվել են հարավային Աֆրիկայից: Առայժմ ապրում ու ցուցադրվում են եվրոպական՝ նույնպես նոր բերված եղնիկների հետ միևնույն ազատավանդակում:
Կենդանիներն այգուն է նվիրել է Գագիկ Ծառուկյանը: Այս մասին հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանից։ Սպիտակ վագրին այգում տվել են «Ալբա» անունը: Հարևանությամբ նոր արջն է: Կենդանիներն առայժմ չեն ցուցադրվում:
Նվիրատվության շնորհիվ այգում հիմա արդեն 150 տեսակի ավելի քան 900 կենդանի կա: Ըստ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների՝ սպասվում է նոր համալրում:
Կենդանաբանական այգիներն առհասարակ կենդանիներ են ստանում նվիրատվության կամ էլ համանման այգիների միջև փոխանակման եղանակով: Առաջիկայում նախատեսվում է նոր նախագծերով այգին նորովի ներկայացնել՝ ավելի հարմարավետ պայմաններ ստեղծելով կենդանիների և գրավիչ միջավայր՝ այցելուների համար:

Ереванский зоопарк пополнился новыми животными, их подарил Гагик Царукян (видео)
Зебры входят в число десяти новых жителей Ереванского зоопарка. Привезены из Южной Африки. Пока они живут и выставляются на том же свободном выгуле, что и европейские олени, тоже недавно завезенный.  передал животных в дар зоопарку Гагик Царукян. Информацию об этом распространила мэрия Еревана.
В парке белого тигра назвали Альбой. По соседству новый медведь. Животные пока не показываются.
Благодаря пожертвованию в парке теперь обитает более 900 животных 150 видов. Согласно достигнутым договоренностям, ожидается пополнение. Зоопарки обычно получают животных в виде дарения или обмена между аналогичными зоопарками. В ближайшее время планируется по-новому представить парк новыми проектами, создающими более комфортные условия для животных и привлекательную среду для посетителей.