ԱԽ քարտուղարը հանդիպել է Իգոր Խովաևի հետ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀուլիսի 21-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է ՌԴ ԱԳ նախարարի Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանն աջակցելու հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Իգոր Խովաևին:
Կողմերը քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ ստեղծված իրավիճակը և ընդգծել, որ Լեռնային Ղարաբաղի հայ ազգաբնակչության իրավունքներն ու անվտանգությունն առաջնային են և պետք է պաշտպանվեն:
Անդրադառնալով Ադրբեջանի կողմից 2020թ․ նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության խախտմամբ Լաչինի միջանցքի շարունակվող արգելափակմանը՝ ԱԽ քարտուղարը շեշտել է Ադրբեջանի կողմից ստանձնած պարտավորությունների իրականացման անհրաժեշտությունը:

Секретарь СБ встретился с Игорем Ховаевым
21 июля секретарь Совета безопасности Республика Армения Армен Григорян встретился со специальным представителем министра иностранных дел России по содействию нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном Игорем Ховаевым.
Стороны обсудили ситуацию вокруг Нагорного Карабаха и подчеркнули, что права и безопасность армянского населения Нагорного Карабаха имеют первостепенное значение и должны быть защищены.
Что касается продолжающегося блокирования Лачинского коридора в нарушение Трехстороннего заявления от 9 ноября 2020 г.  секретарь Совета безопасности РА подчеркнул необходимость выполнения Азербайджаном взятых на себя обязательств.