ԱԻՆ-ը դադարեցնում է գերատեսչական գործունեությունը
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ սույն թվականի հունիսի 30-ից դադարեցվում է գերատեսչության գործունեությունը:
Համաձայն 2022 թվականի դեկտեմբերի 16-ին ընդունված «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին ՀՀ օրենքի՝ ստեղծվել է Ներքին գործերի նախարարություն, որն իր մեջ ներառում է նաև Արտակարգ իրավիճակների նախարարության գործառույթները:
«ԱԻ նախարարության գործունեության ոլորտներին առնչվող Ձեր հարցերը, առաջարկությունները, դիմումներն ու նամակները այսուհետ կարող եք ներկայացնել Ներքին գործերի նախարարություն՝ mia.gov.am էլ. փոստի, ինչպես նաև e-request.am էլեկտրոնային հարցումների միասնական հարթակի միջոցով»,- նշված է ԱԻՆ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ:

МЧС приостанавливает ведомственную деятельность
Поддержи А1+!Деятельность министерства по чрезвычайным ситуациям Армении будет приостановлена с 30 июня текущего года. В официальном заявлении МЧС говорится:
«Уважаемые граждане и коллеги,
Министерство по чрезвычайным ситуациям информирует, что деятельность ведомства будет приостановлена с 30 июня текущего года.
Согласно закону Республики Армения “О внесении изменений и дополнений в закон “О структуре и деятельности правительства”, принятому 16 декабря 2022 года, было создано Министерство внутренних дел, которое также включает в себя функции Министерства по чрезвычайным ситуациям.
Отныне вопросы, предложения, заявления и письма, связанные со сферами деятельности МЧС вы можете отправлять в МВД по эл. почте mia.gov.am, а также через единую платформу электронных запросов e-request.am».