ԱՄՆ Կոնգրեսի 54 ներկայացուցիչ պահանջում են Ջո Բայդենից դադարեցնել ռազմական օգնությունը Ադրբեջանին և աջակցել Արցախին
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱՄՆ Կոնգրեսի 54 ներկայացուցիչ, կոնգրեսական Բարբարա Լիի գլխավորությամբ, նամակ են հղել պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենին՝ պահանջելով ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի վարչակազմից դադարեցնել ռազմական օգնությունը Ադրբեջանին և աջակցել Արցախին։ Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Ամերիկայի Հայ դատի հանձնախումբը։
«ԱՄՆ Կոնգրեսի 54 ներկայացուցիչ, կոնգրեսական Բարբարա Լիի գլխավորությամբ, նամակ են հղել պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենին ՝ պահանջելով Ջո Բայդենի վարչակազմից դադարեցնել ռազմական օգնությունը Ադրբեջանին և աջակցել Արցախին և դեմ հանդես գալ Ադրբեջանի կողմից Արցախի շրջափակմանը և հակահայկական ագրեսիային»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։

54 представителя Конгресса США требуют от Джо Байдена прекратить военную помощь Азербайджану и поддержать Арцах
Поддержи А1+!54 представителя Конгресса США во главе с конгрессменом Барбарой Ли направили госсекретарю Энтони Блинкену письмо с требованием к администрации президента США Джо Байдена прекратить военную помощь Азербайджану и оказать помощь Арцаху. Об этом сообщает Армянский национальный комитет Америки.
«54 представителя Конгресса США во главе с конгрессменом Барбарой Ли направили письмо госсекретарю Энтони Блинкену с требованием к администрации Джо Байдена прекратить военную помощь Азербайджану и оказать поддержку Арцаху, выступить против блокады Арцаха и антиармянской агрессии Азербайджана», — говорится в сообщении.