Արցախից 15 բուժառու տեղափոխվել է Հայաստան
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱյսօր՝ հունիսի 9-ին ԱՀ Առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 15 բուժառու՝ ուղեկցողների հետ միասին, «Կարմիր խաչի» միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։ 16 բուժառուներ, ովքեր պետական պատվերի շրջանակներում ուղեգրվել են ՀՀ բուժում ստանալու համար, ուղեկցողների հետ վերադարձել են Արցախ։
«Արևիկ» բուժմիավորումում 11 երեխա գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում: «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում 9 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որոնցից 2-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում։

Из Арцаха в Армению перевезены 15 пациентов
Поддержи А1+!При посредничестве Международного Комитета Красного Креста, 15 пациентов вместе с сопровождающими их лицами были перевезены в различные специализированные медицинские центры Республики Армения из ЗАО «Республиканский медицинский центр» министерства здравоохранения Республики Арцах.
Вместе с сопровождающими их лицами в Арцах вернулись 16 пациентов, направленных на лечение в Армению в рамках госзаказа.
В отделении неонатологии и реанимации МЦ «Аревик» находятся 11 детей.
9 пациентов находятся в реанимационном отделении ЗАО «Республиканский медицинский Центр», 2 из них - в крайне тяжелом состоянии.