Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Լուիս Բոնոյին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Կովկասյան բանակցությունների հարցերով ավագ խորհրդական, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Լուիս Բոնոյին:
Վարչապետը կարևորել է ԱՄՆ վարչակազմի՝ տարածաշրջանում կայունության և անվտանգության ապահովման ուղղությամբ ներդրվող ջանքերը և ներկայացրել առկա առանցքային խնդիրների կարգավորման հարցում հայկական կողմի մոտեցումները: Նիկոլ Փաշինյանն անթույլատրելի է համարել Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդի ու ՀՀ տարածքային ամբողջականության նկատմամբ ագրեսիվ քաղաքականությունն ու ռազմատենչ հռետորաբանությունը:
Զրուցակիցները քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությանը, Ստեփանակերտի և Բաքվի միջև երկխոսության միջազգային մեխանիզմի ձևավորմանը, Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի շրջափակման հետևանքով ԼՂ-ում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամին, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանը, տարածաշրջանային տրանսպորտային ենթակառուցվածքների ապաշրջափակմանը վերաբերող հարցեր:

Никол Пашинян принял американского сопредседателя Минской группы Луиса Боно
Поддержи А1+!Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян принял старшего советника по переговорам на Кавказе, сопредседателя Минской группы ОБСЕ от США Луиса Боно.
Премьер-министр придал важность усилиям администрации США по обеспечению стабильности и безопасности в регионе и представил подходы армянской стороны к существующим ключевым вопросам. Никол Пашинян счел неприемлемыми агрессивную политику и воинственную риторику в отношении народа Нагорного Карабаха и территориальной целостности Республики Армения.
Собеседники обсудили вопросы по нагорно-карабахскому конфликту, формированию механизма международного диалога между Степанакертом и Баку, гуманитарный кризис, возникший в Нагорном Карабахе из-за незаконной блокады Азербайджаном Лачинского коридора, также вопросы урегулирования отношений между Арменией и Азербайджаном и разблокирования региональной транспортной инфраструктуры.