Ապրիլի 15-16-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱպրիլի 13-ին հանրապետության առանձին շրջաններում սպասվում են ամպրոպային բնույթի ինտենսիվ անձրևներ, ամպրոպների ժամանակ` քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վ:
Ապրիլի 13-ի ցերեկը, 14-ին շրջանների զգալի մասում, 17-18-ի կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ և ամպրոպ։ Ապրիլի 15-16-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Քամին՝ արևմտյան՝ 4-6 մ/վ, 13-15-ն առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ:
Երևան քաղաքում
Ապրիլի 13-ի կեսօրից հետո, 14-ին սպասվում է, 17-18-ի երեկոյան ժամերին հնարավոր է անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ` քամու ուժգնացում՝ 13-16 մ/վ արագությամբ։ Ապրիլի 15-16-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Օդի ջերմաստիճանն ապրիլի 13-ին, 14-ի գիշերն աստիճանաբար կնվազի 5-7 աստիճանով, 15-16-ը նույնքան կբարձրանա։

15-16-го апреля ожидается погода без осадков
Поддержи А1+!13 апреля в некоторых районах республики ожидаются интенсивные грозовые дожди и усиление ветра до 15-20 м/с.
Об этом сообщает Центр гидрометеорологии и мониторинга, отмечая, что в ночь с 13 на 14 апреля температура воздуха постепенно понизится на 5-7 градусов, 15 и 16 апреля повысится на столько же.
Днем 13-го и 14-го апреля в Ереване возможны дожди с грозами, в вечерние часы 17-го и 18-го, во время грозы, - усиление ветра до 13-16 м/с. Осадков не ожидается 15 и 16 апреля.
Осадки и грозы ожидаются в районах днем 13, 14 апреля, днем 17 и 18 числа в некоторых районах.
13 и 14 апреля в некоторых горных районах ожидаются осадки в виде мокрого снега.
15, 16 апреля осадков не будет. Ветер западный, с порывами до 4-6 м/с, 13-15 апреля местами ожидается усиление ветра до скорости 15-20 м/с.