Վարչապետը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Թունիսի նախագահին և վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Թունիսի Հանրապետության նախագահ Կայս Սաիդին և վարչապետ Նաջլա Բուդեն Ռոմդանին՝ ազգային տոնի առթիվ:
Թունիսի նախագահին ուղղված շնորհավորական ուղերձում նշված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Թունիսի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ։
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Թունիսի հետ համագործակցությունը և շահագրգռված է դրա հետագա զարգացմամբ։
Ուրախությամբ կարող ենք արձանագրել, որ Հայաստանի և Թունիսի միջև ձևավորվել են ջերմ բարեկամական հարաբերություններ՝ հիմնված փոխադարձ հարգանքի վրա։ Միևնույն ժամանակ առկա է երկկողմ և բազմակողմ կապերի առավել ընդլայնման և խորացման չօգտագործված մեծ ներուժ, ինչը վստահ եմ՝ համատեղ ջանքերով մոտ ապագայում կկարողանանք իրացնել։
Մաղթում եմ Ձեզ առողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Թունիսի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարեկեցություն»:
Թունիսի վարչապետին ուղղված շնորհավորական ուղերձում ասված է.
Թունիսի Հանրապետության Անկախության օրվա կապակցությամբ Ձեզ եմ հղում իմ անկեղծ շնորհավորանքներն ու բարեմաղթանքները։
Հայաստանը մեծապես արժևորում է Թունիսի հետ բարեկամական հարաբերությունները և հետաքրքրված է փոխշահավետ համագործակցության հետագա ընդլայնմամբ և խորացմամբ ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում։
Լիահույս եմ, որ համատեղ աշխատանքի արդյունքում կկարողանանք հայ-թունիսյան հարաբերությունները հասցնել նոր՝ ավելի բարձր մակարդակի՝ ի բարօրություն մեր երկու բարեկամ ժողովուրդների։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նոր ձեռքբերումներ, իսկ Թունիսի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարեկեցություն»:

Премьер-министр направил поздравительные послания Президенту и Премьер-министру Туниса
Поддержи А1+!Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян по случаю национального праздника - Дня независимости направил президенту Кайса Саиду и премьер-министру Нажле Буден Ромдану Тунисской Республики поздравительные послания.
В поздравлении на имя президента Туниса говорится:
От всего сердца поздравляю Вас с Днем независимости, национальным праздником Тунисской Республики!
Армения придает большое значение сотрудничеству с Тунисом и заинтересована в его дальнейшем развитии.
С удовлетворением можем признать, что между Арменией и Тунисом установились теплые дружеские отношения, основанные на взаимном уважении. В то же время имеется и большой неиспользованный потенциал для дальнейшего расширения и углубления двусторонних и многосторонних отношений, который, я уверен, мы совместными усилиями сможем реализовать в ближайшем будущем.
Желаю Вам здоровья и новых успехов, а дружественному народу Туниса - прочного мира и процветания».
В поздравлении премьер-министра Туниса говорится:
По случаю Дня независимости Тунисской Республики направляю Вам мои искренние поздравления и наилучшие пожелания!
Армения высоко ценит дружеские отношения с Тунисом и заинтересована в дальнейшем расширении и углублении взаимовыгодного сотрудничества как на двусторонней, так и на многосторонней площадках.
Искренне надеюсь, что благодаря совместной работе нам удастся вывести армяно-тунисские отношения на новый, более высокий уровень во благо двух наших дружественных народов.
Желаю Вам крепкого здоровья и новых свершений, а дружественному народу Туниса - прочного мира и процветания».